Pēc vitamīniem uz Vidzemi! Very berry veselīgās ogas, sulas, sīrupi, Raunas ķiploka spēks! Pavasara vēsmas pie Raunas Staburga un vakariņas īstā lauku sētā "Jaunieviņas"!

Mazu vietu lielie stāsti: Olaine, Staļģene, Dzimtmisa, medus un pupuči.

Deviņi Kurzemes ūdenskritumi palu laikā kopā ar Andri Grīnbergu.

Zemgales muižas un parki! Lielplatones muiža, Elejas pils parks, Baronu taka Vilces muižas parkā. Muižkunga vakariņas sveču gaismā, papildinātas ar vīnu un stāstiem par dzīvi Berķenes muižā 19.gs.beigās.

Latgales muižas un pilis - Krustpils pils un pagrabi, Lūznavas muiža, Varakļānu pils. Preiļu pils un parks, sirsnīgie dziedājumi Preiļu pils kapelā.

Traķu apkārtnes iespaidīgās pilis!

Latgale Lieldienu laikā. Saulainās Grieķijas stūrītis Latgalē - Rikavas baznīca un muiža. Kūrpinīku krucifikss. BAHS UN FORĒ. MIERA FORMULA. LNSO un solisti Latgales GORĀ

Lieldienas Latgalē! Neparastā muiža - cietoksnis Ciblā, Eversmuižas baznīcas unikālās gleznas, brauciens zirga pajūgā! Lieldienu rīts Pasienē, dziedinošais Opoļu svētavots un Zilupe, kur saule mostas

Lieldienu gadatirgus Biržos un Biržu pils leģendas. Unikālais Palevenes dominikāņu klosteris, Kupišķu jūra un Butautu muižas alus un kvass

Karaliska atpūta Pērnavā! Viiking SPA pirtis un baseini un dzirkstošie Tori sidri!

Būsim pazīstami – Latvijas lepnums! Kopā ar Zintu Valdmani

Pavasaris Meža rasu dendrārijā un Burkānciema kazu saimniecībā! Vidzemes podi, alus un siers!

Rietumigaunijas vēsturiskās vietas un romantiskā Hāpsala

Valkas un Valgas interesantākās vietas un Igaunijas pierobeža - iespaidīgās Ērģemes pilsdrupas, Veckārķu muižas pils un Kārķu baznīca. Vakars ar gardu dižozola zīļu kafiju Jērcēnmuižā

Vizbulīšu ziedēšanas laikā! Renavas muiža un parks, Žemaišu Kalvarija, Babrungeņu ūdens dzirnavas un žemaišu vakariņas pie Plateļu ezeraEkskursijas/Semināri

Pēc vitamīniem uz Vidzemi! Very berry veselīgās ogas, sulas, sīrupi, Raunas ķiploka spēks! Pavasara vēsmas pie Raunas Staburga un vakariņas īstā lauku sētā "Jaunieviņas"!


Sākums: 17.03.2018 8:00
Beigas: 17.03.2018 ~21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

 • Plkst. 8:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas pl 8:00

 

 • Rīta kafijas pauze pa ceļam

 

 

 

 • Mēru muiža - būvēta neorenesanses stilā laika posmā no 1903. - 1905. gadam, iespaidojoties no vēlīnā vācu manierisma. Tai ir glezniecisks siluets, iespaidīgi izmēri, celtnes būvapjomu veido divi, ar stāviem zelmiņiem rotāti, nevienāda lieluma flīģeļi, augsts kārniņu jumta segums ar masīvu kvadrātisku torni un jumta izbūvēm. Ap muižu veidots parks, kura teritorijā aug viens no lielākajiem ozoliem Latvijā – Mēru ozols, kas pēc vainaga lieluma (33x30m) ir lielākais Baltijā. Parkā atrodas vēl citi reti un eksotiski koki un krūmi – sarkanlapu ozols, valrieksts, kā arī Sarkanajā grāmatā ierakstītā krūmu čuža. Tur apskatāms vēl viens dižkoks – milzīga lapegle. Patlaban muižā iekārtots Smiltenes novada muzejs ar  interesantām ekspozīcijām.

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 1.50, pensionāriem, skolēniem EUR 1)

 

 

 

 • Veselīgās ogas, sulas, sīrupi un citi gardumi "Very berry", kas ir neliels uzņēmums no Vidzemes, kas audzē lielogu dzērvenes, dārza un krūmmellenes, rabarberus, avenes un zemenes. Saviem klientiem uzņēmums piedāvā 100% dabīgas sulas, morsus un sīrupus, dzērvenes pūdercukurā un citus ogu našķus, ka arī sezonas laikā – svaigas ogas! Uzņēmuma produkcija tiek ražota bez konservantiem, piedevām, aromatizatoriem un krāsvielām. Jums tiks piedāvāta ekskursija uzņēmuma sulu cehā un veselīgās produkcijas degustācija!

  (Ekskursija un degustācijas EUR 3)

 

 • Raunas siera ražotne - te vairāk kā 10 gadu garumā saimnieko Ceriņu ģimene un ražo gardu un veselīgu produkciju - dažādus sierus (arī slaveno zaļo sieru), sviestu, makaronus un nu jau arī maizīti! Ekskursija ražotnē un gardās produkcijas degustācija! Iespēja iegādāties produktus!

(Bez maksas)

 

 

 

 • Ciemojamies uzņēmumā "Latvijas ķipolks" Raunā, kur kopš 2015.gada saimnieko atraktīvās ķiploku meitenes, kas piedāvā daudz un dažādus produktus, kas gatavoti no pašu audzētajiem ķiplokiem. Viss ir unikāls roku darbs. Būs sarunas ar ķiploku meitenēm par un ap ķiplokiem: to vēsturi, tagadni un nākotni, arī interesantu un gardu ķiploku produktu un ēdienu baudīšana, un dižošanās ar Raunas novadā ražoto preču klāstu mazajā, gaumīgajā veikaliņā. Nobaudīsim veselīgo ķiploku produkciju un iegādāsimies to, kas iegaršojies...

(Degustācijas maksa: 2,50 EUR.)

 

 

 

 • Raunas Staburags - lielākais no Latvijā mūsdienās esošajiem avotu kaļķakmens veidojumiem, kas saglabājies cilvēku nepārveidots. Ainavisks pavasarī, kad avotos, strautos un upēs ir vairāk ūdens, un kad ainavu neaizsedz koku lapas. Aiziesim apraudzīt Staburagu - gada ģeovietu 2018! 

 

 

 

 • Vakariņas īstā Vidzemes lauku sētā bioloģiskajā saimniecībā „Jaunieviņas”

Raunas apkārtnes bioloģiskajā lauku saimniecībā „Jaunieviņas” Rudzīšu dzimta paaudžu paaudzēs saimnieko jau kopš 1840. gada! Saimniecībā no cidonijām ražo sukādes, marmelādes, sīrupus un citus labumus, bet Jaunieviņu laukos un pļavās kopš 2002. g. ganās savvaļas zirgi. Dienas noslēgumā baudīsim saimnieces sarūpētas gardas, no pašmāju produktiem gatavotas vakariņas!

(Vakariņu maksa 5.50 EUR)

 

 

 • Atgriešanās Rīgā ap 21:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 25. Cena ar ILK EUR 20.

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, desgustāciju maksas, ēšanas izmaksas u.c.
Pievienotie attēli