Salonvakars Benjamiņu namā - Mākslas dzīves smalkumi. Kārlis Zāle.

Lietuvas lepnās muižas - Bistrampoles muiža un Taujenas muiža. Paņevēži un Ziemassvētku rotājumu muzejs

Pavasaris ūdenskritumos un varena dižozola zaros, un lido zivis Kuldīgā! Brauciens kopā ar Andri Grīnbergu

Leģendārais Centrāltirgus un tā noslēpumainie pagrabi! Gards sāļais kliņģeris kafejnīcā "Cepelīni"

Zemgales muižas - Abgunstes muižas šarms, Zaļenieku muiža un Mežmuižas pils. Pavasaris Zaļenieku kokaudzētavā un Tērvetes vīni

No Monē līdz Klimtam Tallinā! Tallinas vecpilsēta, Marcipāna muzejs un Japāņu dārzs Kadriorgas pils parkā

Pavasaris un putni pie Lubāna ezera! Jestra muzicēšana un šmakovkas stāsts kopā ar Gunāru Igauni. Teirumnieku dabas taka un zvejniekstāsti Īdeņā!

Dzelteno narcišu lauks brīvā dabā - vienīgais Baltijā! Majestātiskā Alatskivi pils un gardie Andre Siera saimniecības sieri

Gar Dzintarjūru no Pāvilostas līdz Akmeņragam! Pavasarīgais Virsaišu ūdenskritums, Pāvilostas mazzināmās vietas un Akmeņraga bāka!

Baldones dūņas, Birzgales lepnums un dzīves svinēšana Labrenča vīna darītavā! Pārgājiens pa trulīša un bānīša pēdām ar slaveno Baldones dūņu ierakšanu, dižie birzgalieši un Labrenča vīni!

Kurzemes piekraste no bāku augstumiem. Irbenes lokators. Lībiešu ēdieni Mazirbē.

Laiska atpūta Tartu V SPA ūdens un pirts centrā, maija ziedonis Tartu botāniskajā dārzā

Polijas nacionālais kolorīts - poļu tradicionālās kūkas cepšana, Vigri klosteris un brauciens pa Augustovas kanāliem. Kukles ciemata apaļās mājas un nacionālās vakariņas Kuklē jautras mūzikas pavadībā

Zied magnolijas un tulpes Lietuvā! Ciemojamies lietuviešu lauku saimniecībā, kur medus vīna upes plūst...

Kurzemes muižas Maija svētkos – mazzināmā, greznā Lielvirbu muiža, Sabiles Vīna kalns, Benjamiņu ģimenes Valdeķu muiža, nepārspējama kūka Kukšu muižā un Tēviņu mājas vīni noslēgumā.Ekskursijas/Semināri

Pavasaris ūdenskritumos un varena dižozola zaros, un lido zivis Kuldīgā! Brauciens kopā ar Andri Grīnbergu


Sākums: 28.04.2018 7:30
Beigas: 28.04.2018 ~21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā: 

 

 • Plkst. 07:30 izbraukšana no Rīgas (no autobusu pieturas pretī Latvijas Zinātņu akadēmijas galvenajai ieejai).

 

 • Pa ceļam ap 9.00 – brokastu pauze.

 

 • Valgales rumba – neliels, bet skaists ūdenskritums, kas izveidojies pār dolomīta iežiem Abavas pietekas Valgales dziļajā ielejā. Ūdenskrituma augstums ir 0,6 m, bet platums pavasarī – apmēram 15 metri. Straumes varenums palu laikā var būt tāds, ka ar blakus stāvētāju rumbas tuvumā grūti sarunāties.

 

 • Rendas rumba un Rendas mazais ūdenskritums – divi dažādi Īvandes upes ūdenskritumi, kas pavasarī skaisti čalo pār 1,4 m un 2 m augstām klinšu kāplēm dziļā un vizbulīšu audzēm bagātā gravā!

 

 

 

 

 • Upatu dižozols – viens no Latvijas 10.dižākajiem ozoliem, kas augdams Kuldīgas apkārtnē, sasniedzis 8,65 m apkārtmēru un daudzu simtu gadu vecumu, un izskatās pēc īsta dižozolu vectētiņa.

 

 • Veckuldīgas pilskalns – Kuldīgas pirmsākumus skatīsim iespaidīgajā seno kuršu pilskalnā, kas senlaikos izveidots pie nelielas upītes ietekas Ventā. Šo pilskalnu jau pagājušā gadsimtā pilskalnu pētnieks Ernests Brastiņš atzina par pašu nozīmīgāko Kurzemē, un savā pilskalnu grāmatā to lika par atskaites punktu stāstot par pārējiem Kurzemes pilskalniem. No pilskalna paveras jaukas ainavas uz Ventas tecējumu lejpus Kuldīgas.

 

 • Pusdienas Kuldīgā. Plašs ēdienu piedāvājums.

 

 

 

 • Pēcpusdienā – Kuldīga, senā Kurzemes mazpilsētiņa. Vispirms neliela izzinoša ekskursija pa tās vēsturiskajām un interesantākajām vietām. Kuldīga ir viena no vecākajām un gleznainākajām Latvijas pilsētām. Kuldīgā varēsiet skatīt skaisto vecpilsētu ar šaurām ieliņām, simtgadīgām koka ēkām ar dakstiņu jumtiem, arī mazo Alekšupīti, kas spraucas cauri pilsētai gar māju sienām, un augstāko (4 m) upju ūdenskritumu Latvijā – Alekšupītes ūdenskritumu.

 

 

 

 • 28. aprīlī Kuldīgā tiek atklāta tūrisma sezona ar grandiozu pavasara palu šovu "Lido zivis Kuldīgā"! Kā saka paši kuldīdznieki - kas redzējis, kā Kuldīgā lec zivis, tas savu veiksmi šogad reizinās ar divi! Pasākuma programma "Lido zivis Kuldīgā" kā ik gadu plānota ļoti raiba – darbosies amatnieku tirdziņš, būs mākslinieku sarūpētas radošās darbnīcas, izstādes, atrakcijas, spēles un pārsteigumi, uzstāsies bērnu un jauniešu deju kolektīvi. 

 

 

 

 • Ceļojuma kulminācija – Latvijas lielākais un Eiropā platākais (270 m) ūdenskritums –Ventas rumba. Un novakarē vērosim kā zivis lec pār Ventas rumbu! Pirms mājupceļa – brīvais laiks svētku baudīšanai.

 

 • Atgriešanās Rīgā ap 21:00

Ceļojumā nav paredzēti gari pārgājieni. Uz dažiem apskates objektiem – līdz 1 km.

Ceļojums piemērots ikviena vecuma dalībniekiem.

 

Ekskursijas cena: 22 EUR.

Cenā iekļauts: vieta autobusā un pavadošā gida pakalpojumi.

Cenā nav iekļauts: ēdināšanas izdevumi.
Pievienotie attēli