Dzeltenajās lapās uz plosta pa Gauju kopā ar Mitro (Māri Mitrevicu)! Elpu aizraujošas ainavas, plostnieku stāsti un īstā plostnieku zupa!

Gada notikums suitos - Alsungas Miķeļtirgus, suitu pusdienas un rudens vēji Jūrkalnē, baznīca bez torņa un alus Užavā, kaņepju tēja dienas noslēgumā

Pa rudens takām Sooma nacionālajā parkā kopā ar Andri Grīnbergu.

Zelta rudens Lahemā – akmeņu krāvumi un jūrnieku stāsti Kesmu, nakšņošana gandrīz mākslas muzejā jūras krastā, maģiskā Kirnas muiža, senais Pjuhticas klosteris, Peipusa ezera plašumi un kāda Skotijas aina pie Somu līča

Vīri ar odziņu - Edvarts Virza, Jānis Čakste, Kaliostro, Saksijas Morics u.c. Ansis Kaupēns un viņa grava, Herberts Cukurs Bukaišos.

Rudens krāsas Dienvidigaunijā – varenās Vastselīnas pilsdrupas, Piusas smilšu alas, Munameģis un skatu tornis kā putna ligzda (ar naktīs spīdošu olu!)

Lina stāsts Viļakā, senlietu kolekcija “Cīrulīši”, Annas Āzes meža muzejs Žīguros, latgaliskas lustes kopā ar folkloras kopu “Atzele”

Ceturtdien - elegantā Rūmenes muiža, no graudaugiem gatavoti produkti Dižstendē, Māksla uzzied Talsos, elpu aizraujoši rudens skati Talsu paugurainē

Zelta rudens ražas svētki Bulduros, Dobeles Ābolu svētki, vīnogu dārzs Kroņaucē, pēc peoniju stādiem pie A.Berkina. Dobeles jaunums - koncertzāle "Zinta" un kūku degustācija "Sprīdīšos"

Hercoga Jēkaba gadatirgus Kuldīgā! Jūrkalnes stāvkrasts, Vētru muzejs un gardās Ineses tortes

Ziemeļvidzemes skatu torņi, Dēliņkalns, Kornetu gravas un Uguns nakts Vienkoču parkā kopā ar Andri Grīnbergu!

Mežaparks rudens lapu zeltā - pirmā dārzu pilsēta pasaulē. Vēstures līkloči, personības, arhitektūra

Raibā Kurzeme – krāsaini ķirbji Kliblapsās, zīda audzēšanas stāsts Cērē, bruņinieku pils Dižstendē, mielasts Tiņģeres pilī un leģendām bagātā Dundagas pils

Viļņa rudenī! Viļņas Modernās Mākslas muzejs MO, vecpilsēta un savdabīgā Užupis republika

Japānas brīnumbērns un pasaules zvaigzne – džeza pianiste Hiromi Lielajā Dzintarā Liepājā, Latvijas mākslas pērles galerijā „Romas dārzs”Ekskursijas/Semināri

Pa rudens takām Sooma nacionālajā parkā kopā ar Andri Grīnbergu.


Sākums: 28.09.2019 8:00
Beigas: 28.09.2019 ~20:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas: 8:00.

 

Ap 9:30 – brokastu pauze.

 

Tori Elles klintis un alas Pērnavas upes krastā. Šajā vietā atsedzas lielākie smilšakmens atsegumi visā Pērnavas upes tecējumā (144 km). Klintīs esošās alas tiek uzskatītas par senām kulta vietām. Klintīs sastopami arī kādi neparasti dzīvnieki, kas cilvēkiem draudzīgi. Jaukas ainavas no klinšu augšas un netālu esošā tilta pār Pērnavas upi.

 

Sooma nacionālajā parkā apskatīsim:

 

Meiekoses upju taka – garums ap 5,6 km, kas izveidota pa sena ceļa vietu, un izejot šo taku apmeklētāji iepazīstas ar divu skaistu Sooma nacionālā parka upju – Teramā un Raudnas upes lokiem. Abas šīs upes katru gadu iespaidīgi pārplūst. Takā ir vairākas atpūtas vietas un ļoti daudz iespēju izbaudīt neskarto dabu.

 

Ingatsi purva dabas taka – īstiem purvu dabas cienītājiem! Te būs Igaunijas lielākais – Kureso purvs, kas ir arī viens no skaistākajiem kaimiņzemes purviem ar daudzām un dažādām dabas vērtībām, un, protams, lieliskām meža un purva ainavām. Taka ir ērti labiekārtota, kas atvieglo purva dabas izzināšanu. Pārgājiena garums purva takā – apmēram 5 km. Abas takas iesim nesteidzīgā garā, lai var vairāk redzēt!

 

Atceļā – pauzīte Pērnavas lielveikalā.

 

Atgriešanās Rīgā: ap 20:30.

 

Ekskursijas cena: EUR 35

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida paklpojumi

Cenā nav iekļauts: ēšanas maksas

 

Maršrutu sagatavojis un vada dabas pētnieks Andris Grīnbergs.

Ieteicams pārgājienu cienītājiem!

Ejamie attālumi – Sooma purvu un mežu apvidos kopā ap 11 – 12 km! 

Ceļojums nelielā grupā! Rekomendējam pieteikties laicīgi!

 

Līdzi jāņem:

- obligāti ceļošanai derīga pase vai ID karte,

- pusdienas, ko nobaudīt pie dabas,

- kājās – ērti un vēlams ūdensdroši apavi, komfortam – lietussargs un lietus jaka.
Pievienotie attēli