Pēc vitamīniem uz Vidzemi! Very berry veselīgās ogas, sulas, sīrupi, Raunas ķiploka spēks! Pavasara vēsmas pie Raunas Staburga un vakariņas īstā lauku sētā "Jaunieviņas"!

Mazu vietu lielie stāsti: Olaine, Staļģene, Dzimtmisa, medus un pupuči.

Deviņi Kurzemes ūdenskritumi palu laikā kopā ar Andri Grīnbergu.

Zemgales muižas un parki! Lielplatones muiža, Elejas pils parks, Baronu taka Vilces muižas parkā. Muižkunga vakariņas sveču gaismā, papildinātas ar vīnu un stāstiem par dzīvi Berķenes muižā 19.gs.beigās.

Latgales muižas un pilis - Krustpils pils un pagrabi, Lūznavas muiža, Varakļānu pils. Preiļu pils un parks, sirsnīgie dziedājumi Preiļu pils kapelā.

Traķu apkārtnes iespaidīgās pilis!

Latgale Lieldienu laikā. Saulainās Grieķijas stūrītis Latgalē - Rikavas baznīca un muiža. Kūrpinīku krucifikss. BAHS UN FORĒ. MIERA FORMULA. LNSO un solisti Latgales GORĀ

Lieldienas Latgalē! Neparastā muiža - cietoksnis Ciblā, Eversmuižas baznīcas unikālās gleznas, brauciens zirga pajūgā! Lieldienu rīts Pasienē, dziedinošais Opoļu svētavots un Zilupe, kur saule mostas

Lieldienu gadatirgus Biržos un Biržu pils leģendas. Unikālais Palevenes dominikāņu klosteris, Kupišķu jūra un Butautu muižas alus un kvass

Karaliska atpūta Pērnavā! Viiking SPA pirtis un baseini un dzirkstošie Tori sidri!

Būsim pazīstami – Latvijas lepnums! Kopā ar Zintu Valdmani

Pavasaris Meža rasu dendrārijā un Burkānciema kazu saimniecībā! Vidzemes podi, alus un siers!

Rietumigaunijas vēsturiskās vietas un romantiskā Hāpsala

Valkas un Valgas interesantākās vietas un Igaunijas pierobeža - iespaidīgās Ērģemes pilsdrupas, Veckārķu muižas pils un Kārķu baznīca. Vakars ar gardu dižozola zīļu kafiju Jērcēnmuižā

Vizbulīšu ziedēšanas laikā! Renavas muiža un parks, Žemaišu Kalvarija, Babrungeņu ūdens dzirnavas un žemaišu vakariņas pie Plateļu ezeraEkskursijas/Semināri

Mazu vietu lielie stāsti: Olaine, Staļģene, Dzimtmisa, medus un pupuči.


Sākums: 24.03.2018 8:00
Beigas: 24.03.2018 ~19:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

  • Plkst. 8:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

  • Olaines pilsēta un tās Vēstures un mākslas muzejs kopā ar vietējo gidu

Muzeja zālēs aplūkojamas 5 patstāvīgās ekspozīcijas: Olaine I Pasaules kara laikā, Olaines novada, Olaines pilsētas, Olaines pagasta, kā arī Olaines Plastmasu pārstrādāšanas rūpnīcas un Olaines ķīmisko reaktīvu „Biolar” rūpnīcas ekspozīcijas.

(Apmeklējums -  bezmaksas)

Bet tas nav viss!

Olaine – it kā tipiska padomjlaiku rūpniecības pilsēta – taču, izrādās, ar “odziņu” un pat ar savu noslēpumaino “pazemes valstību”!  Pilsētā ir ļoti aktīvi jaunieši, kas 2018.g.pašā sākumā  izveidojuši īpašu vietu – "Popkorna skvēru"   

Pilsētu  dosimies iepazīt kopā ar vietējo gidu 

(Maksa EUR 3/pers.)

 

  • Kafijas/pusdienu pauze kādā kafejnīcā Olainē

 

  • Jaunsvirlaukas pagasta stāsti un ievērojami cilvēki.

 

 

Staļģenes muiža veidojusies 16.gs. kā Kurzemes un Zemgales hercoga domēne. Pašreizējais muižas komplekss veidots 18.gs.beigās klasicisma stilā pēc arhitekta Severina Jensena projekta, pie tās ierīkots parks. Līdz mūsdienām saglabājusies muižas kungu māja, kalpu māja un parks.

Kopš 1921.g. pils telpās darbojas Staļģenes vidusskola, pils pagraba telpās mājvietu radis Jaunsvirlaukas pagasta novadpētniecības muzejs.

Kalpu ēka pārbūvēta un tajā atrodas Jaunsvirlaukas pagasta kultūras centrs "Līdumi" un tūrisma informācijas centrs.

 

 

  • Skaistā vietā atrodas Sv.Jaunavas Marijas Staļģenes luteriskā baznīca, kas atrodas Joahima Zīgerista īpašumā ,,Šauvas". Šī nelielā, ļoti skaistā baznīciņa, ar dzintara altāra krustu, neatstāj vienaldzīgu nevienu  - 2x mēnesī uz dievkalpojumiem tā aicina vietējos iedzīvotājus. Tautā tā iesaukta par Dzintara vai Zīgerista baznīcu….

 

 

 

  • "Pupuchi"– kas tas ir? Atbildi uz šo jautājumu saņemsim mazā, interesantā ražotnē, ko vada divas lieliskas, radošas un dzīvespriecīgas dāmas. Uzņēmums, kas ražo inovatīvu produktu - kraukšķīgas uzkodas no lielām cūku pupām "Pupuchi". Produkts tiek ražots pēc pašu izstrādātas tehnoloģijas. Sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes inovāciju pārneses centru ir piemeklēts atbilstošākais iepakojums produkta īpašību saglabāšanai. No tradicionālā kultūrauga ir radīts olbaltumvielām bagāts produkts, ko piedāvāt ikvienam, kas vēlas našķoties veselīgi!

Pateicoties augstajam olbaltumvielu un salikto ogļhidrātu daudzumam, Pupuchi ir gudrs ēdienkartes papildinājums sportistu un aktīva dzīvesveida piekritēju ēdieniem.

Zemais tauku saturs dod iespēju cūku pupu uzkodu izmantot diētiskā uzturā. Tas lieliski papildinās uzturu arī veģetāriešiem. Produkciju varēs iegādāties.

(Ielūkošanās ražotnē, pupuču stāsts, praktiskās nodarbības, degustācija – 3,60 EUR/pers.)

 

 

 

  • Z/S "Cepļi" nodarbojas ar lauksaimniecību, biškopību, augļkopību. Bišu dravā dzīvo 85 saimes. Piedāvājumā dažādi medus produkti- ziedputekšņi medū, bišu maize medū, propoliss medū, smiltsērkšķi medū un vaska sveces.

(Maksa – 3 EUR/pers.)

 

 

 

  •  DZIMTMISAS MUIŽA. Dzimtmisas muiža ir varena koka ēka, celta 1560.g, mūsdienās saglabājusies kā guļbūve ar dēļu apšuvumu, turpat 460 g sena! Ēkai pirmsākumos bija divslīpju dakstiņa jumts, tad jumtu pārbūvēja un izveidoja savdabīgu, neogotiskā stilā celtu jumtu  ar diviem simetriskiem dzeguļotiem torņiem. Līdzās kungu mājai, 19.gs. ierīkots parks ar dīķi. Kopš 1920.g. muižas ēkā atrodas skola.

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 0.50)

 

  • Atgriešanās Rīgā ap 19:00

 

Ekskursijas cena: EUR 24. Cena ar ILK EUR 19

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas izmaksas, ziedojumi u.c.
Pievienotie attēli