Valka un Valga vienā ziemas dienā – atšķirīgais un kopīgais, kopā ar Andri Grīnbergu

Ziemas diena Vidzemē - romantisks brauciens ar Gulbenes bānīti, karstvīna smarža Rankas muižā, Latvijas dārgakmeņi Litenē un Cesvaines Brūža dzērieni

Lietuvas Ziemassvētku galvaspilsēta –Anīkšči! Svētku eglīte uz ūdens, Ziemassvētku vecīša rezidence un tirdziņš ar karstvīna un piparkūku smaržu! Pastaiga koku galotnēs, seni bānīši un ceļojums kosmosā uz Piena ceļu.

Ziemassvētku tirdziņš Tartu ar karstvīna smaržu un atklājumi Igaunijas Nacionālajā muzejā

Ziemassvētku koncerts Ventspils koncertzālē – Raimonds Tiguls, Rīgas Doma kora skolas zēnu koris “Rīta un vakara dziesmas”, Ventspils svētku rotā un meistarīgi amatnieku darbi Kandavas “PūraLādē”

Garšas medībās uz Kurzemi - Elpas sieri Kazdangas pilī, izsmalcinātais Aizputes vīns, ciemos pie jestrajām Zirņu sievām un viss par Zirņiem, zirņiem un "Zirņiem"!

Saulgriežos pēc gardumiem! “Gardu muti” tirdziņš Valmiermuižā, firsta bērnības kārumi Smiltenē, krāsaini veselības kokteiļi Siguldā un pasaku namiņš meža vidū Vijciemā

Tallinas Ziemassvētku tirdziņš, unikālā Piparkūku izstāde, izgreznotais Rotermani kvartāls un Keilas ūdenskritums ziemas noskaņās!

Gidons Krēmers, Georijs Osokins un Liepājas Simfoniskais orķestris Lielajā Dzintarā, Liepāja Ziemassvētku rotā un svētku noskaņas Aizputes novadpētniecības muzeja velvētajos pagrabos

Ikšķiles novads Saulgriežu laikā - slavenā Ozoliņa konditoreja, muzikāls Ziemassvētku sveiciens Ikšķiles baznīcā, Turbu dižozols un Turkalnes muižas alus un sidrs. Gardās Ķeipenes piparkūkas

Izsmalcināta atpūta 4* Aqva Spa Rakverē, Tallinas Ziemassvētku tirdziņš un panorāmas rats virs pilsētas, ar humoru par vēsturi Paidē, varenā Kolgas muiža un pērlīte Vētsas muiža

Lustīgi Pirmie Ziemassvētki Latgalē - Šmakovkas laboratorija Silenē, brauciens zirga kamanās Baltkrievijas pierobežā un jautras rotaļas, danči un čigāni Ambeļos!

Ziemassvētku noskaņas Pērnavā! Piparkūku smarža Ziemassvētku vecīša ciemā un relaksācija Viiking SPA pirtīs un baseinos

Otrajos Ziemassvētkos - grandiozais Ķīnas laternu festivāls atgriežas Pakrojas muižā, svētku mielasts “iz Lietuvas vēstures”, kājām šķērsu ezeram un augšup līdz mēness malai

Svētku noskaņās! Mazzināmās Latgales muižas - Lielbornes muiža, Ilgas muiža, Sventes muiža, Červonkas pils. Paradīzes stūrītis - Silenes SPA, šmakovkas laboratorija un latgaliešu svētku vakariņasEkskursijas/Semināri

Lietuvas Ziemassvētku galvaspilsēta –Anīkšči! Svētku eglīte uz ūdens, Ziemassvētku vecīša rezidence un tirdziņš ar karstvīna un piparkūku smaržu! Pastaiga koku galotnēs, seni bānīši un ceļojums kosmosā uz Piena ceļu.


Sākums: 14.12.2019 7:30
Beigas: 14.12.2019 ~21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

 

 

 

Sāksim dienu ar pastaigu koku galotnēs Anīkšču gaisa takās. Šeit 21 metra augstumā iekārtota pastaigu laipa, ļaujot ikvienam sajusties ja ne putna lidojuma, tad vismaz putna ligzdas augstumā gan. Pastaiga noslēdzas skatu tornī, kura augstākā platforma ir 34 metru augstumā – jau gabaliņu virs koku galotnēm. Kaut arī takas garums ir vien 300 metri, tā sniedz neaizmirstamus iespaidus, skatu uz Šventojiupies līkločiem un apkārtējiem mežiem. Taka iekārtota netālu no otrā lielākā Lietuvas akmens – Puntuka. Baudīsim dabas varenību!

(Takas apmeklējums – 1 EUR personai)

 

  

 

Simtgadīgajā Anīkšču dzelzceļa stacijā ir iekārtots Šaursliežu dzelzceļa muzejs. Šeit saglabātas senās ēkas, sliedes, ūdenstornis, bruģēts laukums, kas izmantots dzelzceļa vajadzībām, atjaunots stacijas priekšnieka kabinets, savukārt kādreizējā stacijas noliktavas ēkā iekārtota ekspozīcija ar dažādiem dzelzceļam nozīmīgiem priekšmetiem – instrumentiem, signāliekārtām un citām ar šaursliežu dzelzceļu saistītām lietām. Tāpat šeit apskatāms tvaika dzinējs, Škodalokomatīve, dažādu laiku un funkciju dzelzceļa vagoni. Izzināsim aizraujošo šaursliežu dzelzceļa stāstu vietējā gida vadībā!

(Dzelzceļa muzeja apmeklējums vietējā gida vadībā – 5 EUR pieaugušajiem, 4 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem)

 

Pusdienas. (Piedāvājums un cena tiks precizēti)

 

 

 

Šajā dienā ceļosim ne tikai koku galotnēs, bet arī kosmosā. Piena ceļš ir neparasts uzņēmums, kas piedāvā doties ceļā “kosmosā” – ieejot spoguļu telpā, kur ar gaismas un skaņas efektiem rodas iespaids kā ceļojot starp zvaigznēm. Šeit Zemes elektromagnētiski viļņi ir pārveidoti skaņā, tā arī dzirdei radot īpatnēju piedzīvojumu. Paralēli iespējams izmēģināt virtuālo realitāti, ieskatoties tajā ar īpašu briļļu palīdzību. Uz mirkli izbaudīsim mūsdienu tehnoloģiju piedāvātās iespējas!

(“Piena ceļš” – 2 EUR personai , virtuālā realitāte – 1 EUR/1minūte)

 

 

 

Anīkšķi–Lietuvas 2019. gada Ziemassvētku galvaspilsēta! Tā ne tikai smaržos pēc mandarīniem, piparkūkām un krustnagliņām, šeit būs satiekams pats īstākais Ziemassvētku vecītis Pasaku Muižā, atdzīvosies neparasti Ziemassvētku stāsti. Šeit būs apskatāma, iespējams, šogad neparastākā Ziemassvētku eglīte – tā pacelsies no Šventoji upes ūdeņiem! No decembra sākuma līdz pat Zvaigznes dienai uz braucienu Ziemassvētku vilcieniņā aicinās omulīgi rūķi, būs radošās darbnīcas un amatnieku darbu tirdziņš, un arī visa pilsēta būs ietērpusies īpašā gaismiņu un rotājumu mētelī. Veltīsim mirkli neaizmirstamas svētku atmosfēras baudīšanai!

(Iespēja viesoties Ziemassvētku vecīša rezidencē – 2 EUR, viņa iedotu dāvaniņu bērnam var iegādāties uz vietas vai paņemt līdzi)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:00 

 

Ekskursijas cena: EUR 28. Bērniem līdz 12 g.v. - EUR 23.80.

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c. izmaksas

 

Ceļojumā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!
Pievienotie attēli