Pēc vitamīniem uz Vidzemi! Very berry veselīgās ogas, sulas, sīrupi, Raunas ķiploka spēks! Pavasara vēsmas pie Raunas Staburga un vakariņas īstā lauku sētā "Jaunieviņas"!

Mazu vietu lielie stāsti: Olaine, Staļģene, Dzimtmisa, medus un pupuči.

Deviņi Kurzemes ūdenskritumi palu laikā kopā ar Andri Grīnbergu.

Zemgales muižas un parki! Lielplatones muiža, Elejas pils parks, Baronu taka Vilces muižas parkā. Muižkunga vakariņas sveču gaismā, papildinātas ar vīnu un stāstiem par dzīvi Berķenes muižā 19.gs.beigās.

Latgales muižas un pilis - Krustpils pils un pagrabi, Lūznavas muiža, Varakļānu pils. Preiļu pils un parks, sirsnīgie dziedājumi Preiļu pils kapelā.

Traķu apkārtnes iespaidīgās pilis!

Latgale Lieldienu laikā. Saulainās Grieķijas stūrītis Latgalē - Rikavas baznīca un muiža. Kūrpinīku krucifikss. BAHS UN FORĒ. MIERA FORMULA. LNSO un solisti Latgales GORĀ

Lieldienas Latgalē! Neparastā muiža - cietoksnis Ciblā, Eversmuižas baznīcas unikālās gleznas, brauciens zirga pajūgā! Lieldienu rīts Pasienē, dziedinošais Opoļu svētavots un Zilupe, kur saule mostas

Lieldienu gadatirgus Biržos un Biržu pils leģendas. Unikālais Palevenes dominikāņu klosteris, Kupišķu jūra un Butautu muižas alus un kvass

Karaliska atpūta Pērnavā! Viiking SPA pirtis un baseini un dzirkstošie Tori sidri!

Būsim pazīstami – Latvijas lepnums! Kopā ar Zintu Valdmani

Pavasaris Meža rasu dendrārijā un Burkānciema kazu saimniecībā! Vidzemes podi, alus un siers!

Rietumigaunijas vēsturiskās vietas un romantiskā Hāpsala

Valkas un Valgas interesantākās vietas un Igaunijas pierobeža - iespaidīgās Ērģemes pilsdrupas, Veckārķu muižas pils un Kārķu baznīca. Vakars ar gardu dižozola zīļu kafiju Jērcēnmuižā

Vizbulīšu ziedēšanas laikā! Renavas muiža un parks, Žemaišu Kalvarija, Babrungeņu ūdens dzirnavas un žemaišu vakariņas pie Plateļu ezeraEkskursijas/Semināri

Lieldienu gadatirgus Biržos un Biržu pils leģendas. Unikālais Palevenes dominikāņu klosteris, Kupišķu jūra un Butautu muižas alus un kvass


Sākums: 31.03.2018 7:00
Beigas: 31.03.2018 ~22:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

  • Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas pl 7:00


 

 

  • Starptautiskais Lieldienu gadatirgus Biržos - aicinām iepirkties un jautri pavadīt laiku, jo šajā dienā J.Janoņa laukumā tirgosies amatnieki, tautas kulinārā mantojuma lolotāji un citi zelta roku īpašnieki! Brīvs laiks tirgū (~1.5 h).


 

 

  • Biržu pils leģendas - pili  apjož seno mūru vaļņi un grāvis, bet pašā baltajā pilī iespējams nokļūt, ejot pa senatnīga izskata tiltiņu. Pils atrodas Širvēnas ezera krastots. Mūsdienās pils ir atjaunota  un senajā Radivilu cietoksnī ir ierīkots Biržu novada muzejs. 

(Ekskursija pilī vietējā gida vadībā latviešu valodā EUR 4, pensionāriem, skolēniem, 3 EUR)

 

  • Garākais koka tilts Lietuvā (525 metri) pāri ezeram! 1928.gadā, kad Astravas muižas ēkās tika izveidota linu fabrika, pāri Širvēnas ezeram tika uzbūvēts 525 metrus garš un 2,45 metrus plats gājēju tilts, kas savieno Astravu un Biržu pilsētu. Dosimies pāri tiltam uz Astravas pili!

 

  • Astravas pils - atrodas Širvenas ezera otrā krastā. To uzbūvēja Jons Tiškēvics 19. gadsimtā sešdesmitajos gados. Viņa dzimtai piederēja arī Palangas pils, kurā tagad atrodas slavenais Dzintara muzejs, kā arī īpašumi daudzās Lietuvas pilsētās un novados, un šīs ļoti bagātās, veiksmīgās, mākslinieciski un progresīvi noskaņoto intelektuāļu dzimtas pārstāvji daudzviet uzbūvēja apbrīnojami skaistas pilis un arī deva ieguldījumu apkārtnes ekonomiskajā attīstībā. PILS APSKATE NO ĀRPUSES!

 

  • Pusdienas.

 

 

 

  • Kupišķu pilsētiņas apskate vietējā gida vadībā. Neliela Lietuvas pilsētiņa, kura pirmo reizi rakstos minēta jau 1480.gadā. Kupišķos visos laikos risinājušies raibi notikumi - pilsēta ir degusi, postīta karos, 17.gs. te notikušas raganu prāvas. Vietējā gida vadībā dosimies ekskursijā un apskatīsim: muzeju zem atklātām debesīm - skulptora H.Orakauska metāla, koka un akmens skulptūras; Kupišķu baznīcu - iespaidīgo neogotikas celtni ar diviem torņiem, lielāko baznīcu Lietuvā!; Kupišķu jūru - ceturto lielāko Lietuvas mākslīgo ūdenstilpni, kuras krasti ir labiekārtoti iedzīvotāju atpūtai u.c. interesantas lietas.

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 2)

 

 

 

  • Palevenes dominikāņu klostera komplekss un Sv.Dominika baznīca - vienīgais vēlā baroka piemineklis, kas saglabājies Augštaitijā! Palevenes klostera pirmsākumi meklējami 1676.gadā, kad šeit apmetas pirmie dominikāņu mūki. Klostera ansambli veidoja vairākas ķieģeļu un koka ēkas, kuras bija apjoztas ar mūra sienu. Pati vērtīgākā klostera ēka ir Sv. Dominika baznīca, kuras celtniecība uzsākta 1676.gadā. Dievnama interjers saglabājies no 18.gs., jo iepriekšējais nopostīts Ziemeļu kara laikā. Iespaidīgā baznīca ar astoņiem altāriem tiek uzskatīta par unikālu vēlā baroka pieminekli Lietuvā.

(Ziedojums)

 

 

 

  • Ekskursijas noslēgumā - lietuviešu alus un kvasa degustācija Butautu muižas alus brūzī! Butautu muiža rakstos atrodama kopš 1750.gada un noteikti ir zināms, ka jau senatnē šeit darīja alu. Otrā pasaules kara laikā muiža tika nopostīta, kopš 1979.gada atkal atjaunota un atkal te darīts alus, kurš ceļoja uz greznākajiem Viļņas un Rīgas restorāniem. Kopš 2006.gada muiža ir privātīpašums, ēka ir atjaunota un senajā alus darītavā atkal tiek brūvēts alus un kvass! Dosimies ekskursijā pa muižas ēku, alus brūvētavu un degustēsim 4 veidu alu ar uzkodām (alus nebaudītājiem tiks piedāvāts kvass).

(Ekskursija muižā, alus brūzī un 4 veidu alus degustācija ar uzkodām - 10 EUR)

 

 

 

 

  • Atgriešanās Rīgā ap 22:00

 

Ekskursijas cena: EUR 26. Cena ar ILK EUR 20.

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, degustāciju maksas u.c.

 

Ceļojumā ņemam līdzi pasi vai ID karti!
Pievienotie attēli