Pēc vitamīniem uz Vidzemi! Very berry veselīgās ogas, sulas, sīrupi, Raunas ķiploka spēks! Pavasara vēsmas pie Raunas Staburga un vakariņas īstā lauku sētā "Jaunieviņas"!

Mazu vietu lielie stāsti: Olaine, Staļģene, Dzimtmisa, medus un pupuči.

Deviņi Kurzemes ūdenskritumi palu laikā kopā ar Andri Grīnbergu.

Zemgales muižas un parki! Lielplatones muiža, Elejas pils parks, Baronu taka Vilces muižas parkā. Muižkunga vakariņas sveču gaismā, papildinātas ar vīnu un stāstiem par dzīvi Berķenes muižā 19.gs.beigās.

Latgales muižas un pilis - Krustpils pils un pagrabi, Lūznavas muiža, Varakļānu pils. Preiļu pils un parks, sirsnīgie dziedājumi Preiļu pils kapelā.

Traķu apkārtnes iespaidīgās pilis!

Latgale Lieldienu laikā. Saulainās Grieķijas stūrītis Latgalē - Rikavas baznīca un muiža. Kūrpinīku krucifikss. BAHS UN FORĒ. MIERA FORMULA. LNSO un solisti Latgales GORĀ

Lieldienas Latgalē! Neparastā muiža - cietoksnis Ciblā, Eversmuižas baznīcas unikālās gleznas, brauciens zirga pajūgā! Lieldienu rīts Pasienē, dziedinošais Opoļu svētavots un Zilupe, kur saule mostas

Lieldienu gadatirgus Biržos un Biržu pils leģendas. Unikālais Palevenes dominikāņu klosteris, Kupišķu jūra un Butautu muižas alus un kvass

Karaliska atpūta Pērnavā! Viiking SPA pirtis un baseini un dzirkstošie Tori sidri!

Būsim pazīstami – Latvijas lepnums! Kopā ar Zintu Valdmani

Pavasaris Meža rasu dendrārijā un Burkānciema kazu saimniecībā! Vidzemes podi, alus un siers!

Rietumigaunijas vēsturiskās vietas un romantiskā Hāpsala

Valkas un Valgas interesantākās vietas un Igaunijas pierobeža - iespaidīgās Ērģemes pilsdrupas, Veckārķu muižas pils un Kārķu baznīca. Vakars ar gardu dižozola zīļu kafiju Jērcēnmuižā

Vizbulīšu ziedēšanas laikā! Renavas muiža un parks, Žemaišu Kalvarija, Babrungeņu ūdens dzirnavas un žemaišu vakariņas pie Plateļu ezeraEkskursijas/Semināri

Lieldienas Latgalē! Neparastā muiža - cietoksnis Ciblā, Eversmuižas baznīcas unikālās gleznas, brauciens zirga pajūgā! Lieldienu rīts Pasienē, dziedinošais Opoļu svētavots un Zilupe, kur saule mostas


Sākums: 31.03.2018 8:00
Beigas: 01.04.2018 ~21:00
Dienu skaits: 2

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Pirmā diena - 31.03.2018

 • Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas pl 8:00

 

 • Rīta kafijas pauze pa ceļam

 

 • Brauciens uz Ciblu, kur vietējā gida vadībā apskatīsim unikālas lietas!

 

 

 

 

 • Eversmuiža - būvēta ~ 1700.gadu un ir viena no pirmajām mūra ēkām visā Ludzas apriņķī. No ārpuses raugoties muiža vairāk atgādina garnizona ēku, nevis ēku, kur mituši bagāti muižnieki. 17.gs. Eversmuiža piederēja muižnieku fon Karnicku dzimtai. Poļu magnātam Kasparam Karnickim Polijas karalis Zigmunds III piešķīra muižas zemi par militāriem nopelniem. Interjerā saglabājušās dažas oriģinālās durvis ar aplodām. Ēkā saglabājies kamīns no muižas laikiem. Apkārt muižai saglabājušās aizsargmūra drupas.

(Ziedojums EUR 1)


 

 Eversmuižas katoļu baznīca - celta 1771. gadā - vietā, kur atradusies 1698. gadā būvētā dominikāņu mūku koka kapella, par Eversmuižas īpašnieka M. Karnicka līdzekļiem. Dievnams veltīts apustulim Sv. Andrejam. Baznīca ir baroka laikmeta koka sakrālās celtnes paraugs.  Baznīcā atrodas divas unikālas gleznas - "Sv. Pēteris" (1715.g.) un "Sv. Rozālija" (1746.g.), - tās ir pirmās datētās sakrālās gleznas Latvijā! Evermuižas baznīcā tās saglabājušās no pirmās koka baznīcas laikiem.

(Ziedojums)

 

 • Izbrauciens ar zirgu kamanās Kapukalna pakājē Zeltiņu sādžā, kur 1910.gada augustā atrasts lielākais Latvijas depozīts – Eversmuižas depozīts, kurā bija 1100 monētu - romiešu, arābu, vācu, anglosakšu, īru, zviedru, skandināvu no 11.gs.

(Maksa EUR 1.50)


 • Ludza - Latvijas vecākā pilsēta, kuru ieskauj pieci ezeri!

Vakara ekskursija Ludzas pilsētā, kuras laikā apskatīsim Vissvētās Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo katedrāli, Ludzas katoļu baznīcu, četrus metrus augsto Māras zemes karalienes statuju u.c. vietas.

 

 

 

 

 • Ekskursijas laikā apmeklēsim arī Ludzas Lielo sinagogu - tā ir vecākā sinagoga Latvijā un Baltijas valstīs un uzskatāma par unikālu ziemeļaustrumu Eiropas ebreju kultūras pieminekli. 200 gadu pastāvēšanas laikā sinagoga vairākkārt pārbūvēta, pārdzīvojusi divus ugunsgrēkus, bet palikusi gandrīz neskarta Otrā pasaules kara laikā. Te apskatāmas četras ekspozīcijas par Ludzas ebreju vēsturi. 

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR  2.50, pensionāriem EUR 1.50)

 

 • Iespēja vakariņot Ludzā.

 

 • Nakšņošana viesnīcā Ludzas centrā viesnīcā "Lucia". 

 

Otrā diena - 01.04.2018  

 • Brokastis viesnīcā

 

 • LIELDIENU RĪTS PASIENĒ!

 

 

 • Ciemos pie Olgas Kazakas griezto sveču darbnīcā - Olga turpina slavenās Pasienes sveču veidošanas tradīcijas. Kā iedzimtai pasienietei, kura vietējās tradīcijas zina” līdz kaulam'',viņai nāca atskārsme, ka līdzšinējās Pasienes baznīcas sveces vairāk tiek izmantotas skumjos dzīves brīžos. Meistare vēlas mainīt šo attieksmi un ienest prieku cilvēku ikdienā. Viņas rokās top košas dažādu izmēru un formu grieztās sveces!

(Sveču veidošanas paraugdemonstrējumi EUR 2, bērniem EUR 1.50)

 

 

 

 • Pasienes Sv.Dominika Romas katoļu baznīca- Austrumeiropas baroka pērle!1761.g. ar grāfa Borha atbalstu sākta šīs pērles būvniecība, līdz mūsdienām saglabājies krāšņais rokoko stila interjers, ko 18.gs. veidojuši vietējie un ārzemju meistari. Uzzināsim visu par šīs baznīcas vēsturi - altāŗgleznas noslēpumu, eņģeļu stāstus, apskatīsim tās restaurēto interjeru, uzkāpsim pie svētbildes un palūgsim mierā un klusumā...

(Ziedojums)

 

 • Svētku pusdienas latgaļu gaumē. Piedāvājums tiks precizēts.

(Cena EUR 8.50)

 

 • Lieldienās mute avotā jāmazgā, lai visu gadu būtu možs! Tāpēc dodamies uz Opoļu svētavotu.

Opoļu svētavots - avots, kura ūdens dziedina! Šī avota ūdeni gan vietējie iedzīvotāji, gan svētceļnieki uzskata par svētu, bet ūdeni no šīs svēt­vietas avota — par dziedinošu. Svētavots īpaši godāts jau izsenis: te atrastas 1812.,1836. un 1860. gadā kaltās vara monētas. Pagājušā gadsimta sākumā ar svētavota ūdeni notika brīnumaina izdziedināšanās. Kāds akls zemnieks Kazakovs no Simčatas ciemata atguva redzi.  Izbraukājis dakterus, izmēģinājis visādas zāles, bet viss velti. Tad viņš nosapņojis, ka jārok bedre pie līkā bērza un ar rakumā sakrājušos ūdeni jāizmazgā acis. Vēlāk daudzi šajā vietā dziedināti un kā pateicību atstājuši votas (katoļticīgo piemiņas zīmes). Opoļu debeszilā kapela ar krucifiksu un avota aku ir atvērta, un ikvienam ir iespēja iesmelt no akas svēto ūdeni. 

 

 • Zilupē, kur saule mostas! Latvijas robezpilsēta, kādreiz saukta par Rozenovu. šodien Zilupe ir neliela, sakopta pilsētiņa, kura joprojām glabā daudzas vērtības... Izbrauksim un izstaigāsim Zilupi vietējās gides Ilgas Ivanovas vadībā, klausīsimies interesantos stāstos par ebreju dzīvi Zilupē, ielūkosimies pilsētiņas dievnamos utt.

 

 

 

 

 • Savelinku kapliča - neliela baznīciņa, celta no koka baļķiem, kas apstrādāti ar cirvi. Pārsteidz tās interjera iekārta - trīs bagātīgi kokgriezumiem rotāti 18.gadsmita altāri. To veidošanā izmantots tikai nazis. Pastāv hipotēze, ka Savelinku kapličas mākslinieciski augstvērtīgie altāri varēja rasties sastībā ar Pasienes klostera administrācijas un dominikāņu mūku darbību.

 

 • Atgriešanās Rīgā ap 21:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 89.

Ekskursijas cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida paklpojumi, 1 vieta divvietīgā numurā viesnīcā, brokastis, vietējā gida pakalpojumi Zilupē

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ziedojumi, ēdināšanas izmaksas.

Uzmanību! Piemaksa par nakšņošanu 1 vietīgā numurā EUR 15.

 

Ceļojumam lūdzam pieteikties savlaicīgi, jo dosimies uz pierobežas zonu, kur nepieciešams noformēt caurlaides! 
Pievienotie attēli