Pēc zvaigznēm un Bites bučas! Aizraujoši stāsti un gardas degustācijas

Guntars Račs un draugi. Dzejas un mūzikas programma 365 Lūznavas muižā! Marinzejas pils un Atašienes baznīca. Pērtnieku gardumi

Ekskursija vēsturiskajā Benjamiņu namā kopā ar tekstilmākslinieci Ivetu Vecenāni! Smalka kūka ar kafiju noslēgumā

Jūrkalne ar Vētru muzeju, Alsungas pils, baznīca un suitu vīri! Kuldīga ziemas vakarā – kopā ar Andri Grīnbergu.

Rīga zem Rīgas! Sv.Jāņa baznīcas pagrabi un ķirbju pīrāgs Rīgas Rātes senajā vīna pagrabā!

Ziemas ūdeņi – Ķemeru avots, Kaltenes akmeņainā jūrmala, Sasmakas ezers un aromātiska zāļu tēja noslēgumā. Sveces un flamenko skaņas Andra Kārkliņa piemiņas mājā Kaltenē

Baltijas lepnumi - vienīgais Basketbola muzejs un lielākā alpaku audzētava. Lietuviešu melnā keramika un Žagares pils

Sartu zirgu skriešanās sacīkstes, Ziemas gadatirgus un īpašā Alus zupa. Rokišku muiža un gardie sieri

Latvijas krāsaināko leduskritumu meklējumos! Ziemīgi pārgājieni pie Braslas un Gaujas kopā ar Andri Grīnbergu.

Uz Ledus skulptūru festivālu Jelgavā! Džūkstes rikšotāji un viduslaiku mielasts Jaunpils pilī! Kurzemes hercogu kapenes Jelgavas pilī

Ziemeļigaunijas leduskritumi un stāvkrasti ziemā kopā ar Andri Grīnbergu

Karaliska atpūta Pērnavā! Dvēselei - greznā Ammende Villa, ķermenim - Viiking SPA pirtis un baseini!

Latvijas labumi - Getliņi EKO tomāti, putojošs bērzu šampanietis! Doles muižas vēstures līkloči un Ikšķiles Karmela klostera miers

Maskavas forštates gaismas kroņi. Kopā ar Zintu Valdmani

Rīga zem Rīgas! Sv.Jāņa baznīcas pagrabi un ķirbju pīrāgs Rīgas Rātes senajā vīna pagrabā!Ekskursijas/Semināri

Latvijas labumi - Getliņi EKO tomāti, putojošs bērzu šampanietis! Doles muižas vēstures līkloči un Ikšķiles Karmela klostera miers


Sākums: 15.02.2018 9:30
Beigas: 15.02.2018 ~19:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

  • Plkst. 9:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

 

 

  • Dosimies uz Getliņiem, kur ekskursijas laikā gids pastāstīs vairāk par pašu uzņēmumu, atkritumu šķirošanu un zaļo domāšanu. 

Getliņu ekoloģiskais poligons rūpējas par atkritumu savākšanu un ekoloģisku apsaimniekošanu, kā arī ir viens no lielākajiem un modernākajiem zaļās enerģijas ražotājiem Latvijā.

Apmeklēsim arī Getliņu siltumnīcu kompleksu, kurā nogatavojas tomāti! Sajutīsimies kā laboratorijā, jo tomāti te aug uz plauktiem, plēvē iepakotā akmensvatē, turklāt katram tomāta stādam pievienota tieva caurulīte barošanai. Interesanti, ka tomātus Getliņos apputeksnē speciālas kamenes, kas Latvijā tiek ievestas no Beļģijas. Čaklie kukaiņi pārtiek no tomātu ziedputekšņiem un cukura sīrupa. Tāpat siltumnīcā netiek izmantoti ķīmiskie augu aizsardzības līdzekļi, jo ar tomātu kaitēkļiem cīnās speciāli ieviesti kukainīši - ērces, blaktis u.t.t.

Pēc ekskursijas varēsim iegādāties tomātus no jaunās ražas turpat firmas veikaliņā!

(Ekskursija Getliņi EKO bez maksas)

  • Daugavas muzejs Doles muižā - doma par Daugavas muzeja izveidošanu radās sakarā ar ieplānotajiem Rīgas HES celtniecības darbiem. Pirms darbu veikšanas notika izrakumi topošajā ūdenskrātuves teritorijā un rezultātā tika savākts bagāts arheoloģiskais materiāls, kas stāsta par notikumiem Daugavas krastos sākot ar pirmo iedzīvotāju ienākšanu Latvijas teritorijā.
    Daugavas muzejs atrodas Doles salas centrā, Doles muižas apbūves kompleksa jaunajā kungu mājā. Muižas ēka celta 1898.g. 1920. gados muižas pilī tika iekārtota pamatskola, bet kopš 1954. gada – zvejnieku kolhoza klubs. 1977. gadā šajās telpās tika atklāts Daugavas muzejs.

(Ekskursija muzejā vietējā gida vadībā EUR 2.50, pensionāriem, skolēniem, studentiem EUR 1.50)

 

  • Karmela māsu klosteris Ikšķilē - netālu no Latvijas kristietības šūpuļa un tagadējās svētvietas – Svētā Meinarda salas atrodas Karmelīšu klosteris, kura pamatakmeni iesvētīja V.Em. kardināls Jānis Pujats 2005.gada 16.jūlijā.

Karmelītes dzīvo kā eremītes jeb vientuļnieces, tomēr būdamas kopienā. Lielākā dienas daļa viņām paiet vientulībā un klusumā. Māsas sastop cita citu kopīgo lūgšanu laikā, kā arī  ēdamtelpā.

(Stāstījums par klostera ikdienas dzīvi, baznīcas apmeklējums klostera māsas vadībā - ziedojums EUR 0.50)


  • Pusdienas Ikšķilē

 

 

 

 

  • Bio bērzu sulas produkti no Libertu ģimenes! 

Bērzi ir Linarda Liberta lielā aizrautība. 2010. gadā saimnieks no bērzu sulām pamēģināja saraudzēt vīnu, un tapa pirmās sešas muciņas bērzu sulas vīna. Vēl pēc gada tika aizsākta tāda pagraba būvniecība, kurā var uzņemt ciemiņus, pastāstīt viņiem par raudzēšanas procesu, to parādīt un dot arī iespēju apmeklētājiem pagraba pustumsā apskatīt mucas un raudzēto dzērienu pudeļu simtus.

Dosimies arī mēs un Linarda pagrabu, uzzināsim visu par produkcijas tapšanu un nodegustēsim, visu kas ir gatavots no bērzu sulām - sīrupu, svaigu bērzu sulu, vīnu, limonādi, putojošo vīnu un varbūt arī bērzu sulas stipro. 

(Ekskursija un degustācija EUR 5).

 

  • Atgriešanās Rīgā ap 19:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 20. Ekskursijas cena ar ILK EUR 17

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēdināšanas u.c. izmaksas

 
Pievienotie attēli