Pēc vitamīniem uz Vidzemi! Very berry veselīgās ogas, sulas, sīrupi, Raunas ķiploka spēks! Pavasara vēsmas pie Raunas Staburga un vakariņas īstā lauku sētā "Jaunieviņas"!

Mazu vietu lielie stāsti: Olaine, Staļģene, Dzimtmisa, medus un pupuči.

Deviņi Kurzemes ūdenskritumi palu laikā kopā ar Andri Grīnbergu.

Zemgales muižas un parki! Lielplatones muiža, Elejas pils parks, Baronu taka Vilces muižas parkā. Muižkunga vakariņas sveču gaismā, papildinātas ar vīnu un stāstiem par dzīvi Berķenes muižā 19.gs.beigās.

Latgales muižas un pilis - Krustpils pils un pagrabi, Lūznavas muiža, Varakļānu pils. Preiļu pils un parks, sirsnīgie dziedājumi Preiļu pils kapelā.

Traķu apkārtnes iespaidīgās pilis!

Latgale Lieldienu laikā. Saulainās Grieķijas stūrītis Latgalē - Rikavas baznīca un muiža. Kūrpinīku krucifikss. BAHS UN FORĒ. MIERA FORMULA. LNSO un solisti Latgales GORĀ

Lieldienas Latgalē! Neparastā muiža - cietoksnis Ciblā, Eversmuižas baznīcas unikālās gleznas, brauciens zirga pajūgā! Lieldienu rīts Pasienē, dziedinošais Opoļu svētavots un Zilupe, kur saule mostas

Lieldienu gadatirgus Biržos un Biržu pils leģendas. Unikālais Palevenes dominikāņu klosteris, Kupišķu jūra un Butautu muižas alus un kvass

Karaliska atpūta Pērnavā! Viiking SPA pirtis un baseini un dzirkstošie Tori sidri!

Būsim pazīstami – Latvijas lepnums! Kopā ar Zintu Valdmani

Pavasaris Meža rasu dendrārijā un Burkānciema kazu saimniecībā! Vidzemes podi, alus un siers!

Rietumigaunijas vēsturiskās vietas un romantiskā Hāpsala

Valkas un Valgas interesantākās vietas un Igaunijas pierobeža - iespaidīgās Ērģemes pilsdrupas, Veckārķu muižas pils un Kārķu baznīca. Vakars ar gardu dižozola zīļu kafiju Jērcēnmuižā

Vizbulīšu ziedēšanas laikā! Renavas muiža un parks, Žemaišu Kalvarija, Babrungeņu ūdens dzirnavas un žemaišu vakariņas pie Plateļu ezeraEkskursijas/Semināri

Latgales muižas un pilis - Krustpils pils un pagrabi, Lūznavas muiža, Varakļānu pils. Preiļu pils un parks, sirsnīgie dziedājumi Preiļu pils kapelā.


Sākums: 25.03.2018 7:30
Beigas: 25.03.2018 ~22:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

  • Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

  • Rīta kafijas pauze pa ceļam

 

 

  • Krustpils pils Daugavas labajā krastā redzamā Krustpils pils ir viena no senākajām Latvijas pilīm. Tās pamatus 1237. gadā licis Rīgas arhibīskaps Nikolajs de Magdeburgs kā nocietinājumu ceļā no Rīgas uz Daugavpili. Toreiz tā bijusi vieta, kur gūt naktsmājas, sagādāt pārtiku un nomainīt zirgus tālajam ceļam. Laikam ejot, pils vairākas reizes nopostīta, tāpēc senākās vēstures liecības saglabājušās pagrabstāvā, kur telpas sedz krusta velves. Tur laiks, šķiet, apstājies pirms vairākiem gadsimtiem. Kā jau pienākas vēsturiskās vietās, kurās uzturējušās ir vairākas ģimenes un dzimtas, arī Krustpils pilij ir savs rēgs – Brūnā dāma. Mūsu ekskursijas laikā vietējā gida vadībā izstaigāsim pili, pils pagrabus un aplūkosim vēsturiskās velves, ieklausīsimies stāstā par Brūno Dāmu  un nobaudīsim glāzi karstvīna! 

(Maksa EUR 2.50, pensionāriem EUR 2)

 

  • Preiļu pils un parks dziedošās gides Irēnas vadībā -  izstaigāsim Latvijas otru lielāko parku (42h) un muižas kompleksu, dzirdēsim aizraujošas leģendas, vēstures faktus un skanīgu Preiļu himnu! 

 

 

 

 

  • Sirsnīgs koncerts Preiļu parka kapelā! Preiļu parka kapela šogad svinēs jau savu 200.jubileju, tā ir pilnībā rekonstruēta, ar fantastisku akustiku! Kapelā dzirdēsim gides Irēnas 30 min dziedājumu. Repertuārā gan garīgās, gan laicīgās dziesmas.
(Maksa EUR 2)

 

  • Lūznavas muiža -  šo muižu ne velti dēvē par Latgales jūgendstila pērli! 20. gadsimta sākumā celta kā vieta mākslai un mūzikai. Lūznavas muiža 20. gadsimta sākumā bija slavena kā mākslinieku, mūziķu, literātu pulcēšanās vieta, te ciemojās arī ievērojamais lietuviešu gleznotājs un mūziķis K.M. Čurļonis. Piedzīvojusi vēsturiskās pārmaiņas, kļūstot par skolu, kara štābu, atkal skolu, pagasta pārvaldi un bibliotēku. 2015. gadā atdzimusi no jauna. Dosimies izzinošā ekskursijā, lai klausītos stāstos par muižas vēsturi un šodienu, ekspozīciju un izstāžu apskate. 

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 2.50, pensionāriem EUR 2)

 

  • „Pērtnieku gardumi”- ciemojamies uzņēmumā, kurā zivju dīķos tiek audzētas visdažādākās zivis un  top garda zivju produkcija.

 Zivju produkcijas  degustācija un uz ugunskura gatavotas foreles filejas zupas baudīšana. Iespējama zivju produkcijas un maizes iegāde.  

(EUR 5)

 

 

 

  • Fon Borhu dzimtas stāsti sveču gaismā Varakļānu pilī - viena no pirmajām klasicisma stila celtnēm Latvijā, ko Varakļānu muižas īpašniekam, Romas Svētās impērijas grāfam Mihaelam Janam fon der Borham projektējis un cēlis itāļu arhitekts Vinčenco Mazotti laikā no 1783. līdz 1789.gadam. 18. gs. beigās pēc tā paša arhitekta projekta tapa romantiskā stilā veidotais ainavu parks (viens no pirmajiem Latvijā).  Īpaši mūsu grupai sagatavota romantiska ekskursija pa pili sveču gaismā!

(Ekskursija pilī sveču gaismā gida vadībā EUR 2, pensionāriem EUR 1.50)

 

  • Ieskats Varakļānu dievnamos.

 

  • Atgriešanās Rīga pl 22:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 26. Cena ar ILK EUR 22

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi

Pievienotie attēli