Par braucieniem līdz 14.04.2020.

"Jauni Rakursi" turpmāk neklātienē

Dabas melodijas Siguldas pusē - Paradīzes kalns, Kraukļu aiza un mistiskais Raganu katls! Kaļķugravas avoti un dzirnavezers. Noslēgumā - ekskursija un degustācijas "Latvijas Balzams" ražotnē

Ziemeļkurzemē līdz Kolkasragam un Slīteres mežu ūdenskritumiem! Kopā ar Andri Grīnbergu

Vasks, Vivaldi “Gadalaiki” – multimediāls koncertšovs - muzicē Vestards Šimkus, Darja Smirnova un Liepājas kamerorķestris. Turpceļā – majestātiskā Vērgales muiža ar kādu īpašu mīlasstāstu

Garšas medībās uz Kurzemi - Elpas sieri Kazdangas pilī, izsmalcinātais Aizputes vīns, ciemos pie jestrajām Zirņu sievām un viss par Zirņiem, zirņiem un "Zirņiem"!

Muižu leģendas I - pa Lietuvas turīgo muižnieku pēdām! Eleganti atjaunotā Pakevis muiža, galminieku dzīve Kelmes muižā, maģiskais Tituvēnu klosteris ar īpašo svētceļnieku kvasu, vakara kafija Jakišku muižā

Piektais gadalaiks Somā nacionālajā parkā kopā ar Andri Grīnbergu.

Dabas un dzejas maģija kopā ar Signi Lūsiņu

Pēc labsajūtas Krievijas pierobežā – atpūta Verskas sanatorijas ūdens centrā, Pečoru zeltītie kupoli no Meremē skatu torņa, ziepes ar Pečoru avota ūdeni un trīs minūtes Krievijā

Kurzemes piekraste gājputnu laikā – Meža māja Ķemeros, Slokas ezera tornis un taka, Ķaņiera niedrāju laipa, zvejniecības tradīcijas Apšuciemā, zivju gardumi un izauklēti mājas vīni Kaltenē

Pērnavas apkaimes nepieradinātās muižas – gleznoto interjeru pērle Testamā, Audru muižas biezie mūri, Pootsi vīna muiža, mols ar leģendu, kur Pērnavas upe satiekas ar jūru

Latgale Lieldienu gaidās – “Pilsēta pie upes” filmēšanas vietas Krāslavā un Ludzā, veselīgās “Kurmīšu” tējas, kandžas stāsts Kaunatā, “Kotiņu” saimniecība un sātīgas graudaugu vakariņas, Lielais Liepukalns un neparasti dzīvnieciņi

Lieldienās uz Eiropas senāko dižmežu - Belovežas gāršu Polijā! Atjaunotā Tikocinas pils, olu apgleznošana, pankūkas un pašu gatavoti poļu "pirogi", Vigri klosteris uz salas un smeķīgs alus noslēgumā

Lieldienās Vimbu svētki Bauskā! Igo “Ceplis”, Vilces muižas leģendas, Trušu pilsētiņa un “Viestardu” gardumi TērvetēEkskursijas/Semināri

Latgale Lieldienu gaidās – “Pilsēta pie upes” filmēšanas vietas Krāslavā un Ludzā, veselīgās “Kurmīšu” tējas, kandžas stāsts Kaunatā, “Kotiņu” saimniecība un sātīgas graudaugu vakariņas, Lielais Liepukalns un neparasti dzīvnieciņi


Sākums: 10.04.2020 7:30
Beigas: 11.04.2020 ~21:30
Dienu skaits: 2

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

 

 

 

Latgales ceļojumu sāksim ar viesošanos zemnieku saimniecībā “Kurmīši”, kur jau kopš 1994. gada tiek kopti un ievākti ārstniecības augi, ar katru gadu augu dažādību palielinot. Sezonas laikā izaugušais tiek ievākts, izžāvēts un pārstrādāts – top mono un jauktās tējas beramas un maisiņos, sēklu eļļas un hidrolāti, kaltēti augļi un saknes, un citus produktus. No saimniecībā augošajiem ārstniecības augiem pašu bites ievāc medu un ražo vasku, kas turpat saimniecībā tiek pārstrādāts par vaska svecēm, ziedēm un dabiskā vaska rotājumiem.

Iepazīsim “Kurmīšus” saimnieku vadībā, nodegustēsim saimniecībā ražoto produkciju!

(Ekskursija saimniecībā un produkcijas degustācija – 2 EUR)

 

 

 

Krāslava - pilsēta ar īpašu šarmu Daugavas senlejā. Krāslavas pils apskate no ārpuses, skats uz Daugavas ieleju no pils skatu laukuma, pastaiga Krāslavas vēsturiskajā centrā.

 

Krāslavas Sv. Ludviga baznīca - būvēta 18.gs. pēc itāliešu arhitekta Antonio Parako projekta. Baznīcas altāra daļā izvietotā itāļu mākslinieka Filipo Kastaldi 18.gadsimtā gleznotā freska „Svētais Ludvigs dodas krusta karā”. Sevišķi jāizceļ Sv. Donata mocekļu relikvijas, kas piesaista lielu skaitu ticīgo, tādējādi padarot Krāslavu par otro lielāko svētceļotāju vietu Latgalē pēc Aglonas. Baznīcas atjaunotajos pagrabos ir apskatāmas grāfu Plāteru kapenes, kas izveidotas 1775. gadā. Tās ir patiesi iespaidīgas!

Krāslava ir viena no vietām, kur filmēta viena no jaunākajām latviešu filmām “Pilsēta pie upes” par notikumiem 30.-40. gados, cilvēciskām un politiskām izvēlēm. Iepazīsimies arī ar filmas tapšanas vietām Krāslavā!  

(Ekskursija Krāslavā vietējā gida vadībā – 2 EUR personai)

 

Pēc pastaigas baudīsim kulinārā mantojuma pusdienas Krāslavā! Pusdienu piedāvājumā – zupa, gaļas veltnīši ar kartupeļiem un salātiem, burkānu pīrāgs ar tēju.

(Pusdienu piedāvājums – 10 EUR)

 

 

 

Apskatīsim Latvijas otro lielāko ezeru uzkāpjot Lielajā Liepukalnā. Tas ir Latvijas trešā augstākā virsotne un šeit uzbūvēts valstī augstākais skatu tornis (34m), no kura paveras aizraujošs skats uz Rāznas ezera plašumiem, apkārtējo ainavu un citiem ezeriem un ezeriņiem.

 

 

Dienas noslēgumā viesosimies Kandžas muzejā Kaunatā - Kaunatas vecajā kroga ēkā izveidota interesanta privātkolekcija par pašdarinātās stiprās dziras tecināšanas pirmsākumiem un attīstību dažādās valstīs.

Muzeja saimniecei Dacei Zagorskai ir daudz ieceru, arī turpināt savākt vairāk vēsturisko materiālu un informācijas par pašdarinātās stiprās dziras tecināšanas pirmsākumiem un attīstību dažādās valstīs. Ļoti aizraujoša ir glāzīšu kolekcija, par kuru Dace saka lielu paldies ikvienam, kurš uzdāvinājis kādu īpašu, neredzētu eksemplāru un arī turpmāk priecāsies saņemt interesantas glāzītes, arī no citām valstīm.

(Viesošanās muzejā un degustācija - EUR 2)

 

Iekārtošanās viesnīcā “Lucia” un brīvs vakars Ludzā.

  

 


2. diena

Brokastis viesnīcā.

 

 

 

Rītu sāksim ar nelielu ekskursiju Ludzā. Tā dibināta 1177. gadā un ir vecākā pilsēta Latvijā, novada centrs gleznainā apvidū Lielā Ludzas ezera krastā. Šeit ir samērā labi saglabājusies vecā koka apbūve. Pilsētas apbūvi akcentē dažādu reliģisko ticību kulta celtnes. Šeit ir Latgalē vislabāk saglabājušās viduslaiku pils paliekas. Daudzām Ludzas ēkām ir valsts mēroga kultūrvēsturiska nozīme.

 

 

 

Ludzas sinagoga - vecākā koka sinagoga Baltijā, celta rabīna V. Altšulera laikā 1800. gadā kā koka māja un apšūta ar sarkaniem ķieģeļiem. Tā ir viena no kādreiz pastāvējušiem 7 pilsētas ebreju lūgšanu namiem, viena no nedaudzajām 19. gs. radītajām visvecākajām sinagogām Eiropā. Kara gados izpostīta un restaurēta pirmatnējā izskatā kā Ludzas Novadpētniecības muzeja filiāle ar lūgšanu telpu, modernām ekspozīcijām kinodokumentālistam Hercam Frankam un viņa tēvam Ludzas fotogrāfam Vulfam Frankam, kā arī Ludzas ebreju dzimtu likteņu ekspozīciju. Īpaši vērtīgas ir ne vien senās koka konstrukcijas, bet arī zvaigžņotās debess jums griestos, restaurētie senie zīmējumi un mēbeles. 19.-20. gadsimtu mijā Ludza tika dēvēta par Latvijas Jeruzālemi, jo tolaik Ludzā 59% no visiem iedzīvotājiem bija ebreji.

(Ekskursija vietējā gida vadībā – cena tiks precizēta)

 


Vietējo kolorītu iepazīsim arī Salnavas ciemā, kas savulaik pazīstama kā Saļņeva, uzzinot muižas vēsturi vietējā gida vadībā. Muižas teritorija kopš 18. gadsimta 30. gadiem piederējusi Šadursku dzimtai, pusotru gadsimtu vēlāk to kā dāvinājumu saņēmis J. Vulfiuss, kura dzimta šeit mājoja līdz pat 1944. gadam. Muižas teritorija gan lielākoties bijuši purvi, meži un krūmāji. Lai nabadzīgo zemi lieti izmantotu, jau 19. gadsimtā sākta veiksmīga un metodiski pareiza purvu kultivēšana, kas gan notiek īslaicīgi un jau 1. Pasaules kara laikā kādreizējos kūdras purvos ganās zirgi. Līdz mūsdienām saglabājusies muižas kungu māja, parks un dažas saimniecības ēkas. Iepazīsim Salnavas stāstu vietējā gida vadībā, ekskursijas noslēgumā cienājoties ar tēju un mājās ceptiem cepumiem!

(Ekskursija, tēja un cepumi – 1.20 EUR)

 

 

 

Z/s Kotiņi - moderna saimniecība pierobežā. Te redzēsim kā, izmantojot jaunākās graudaugu pārstrādes iekārtas tehnoloģijas, var saimniekot moderni. Iespēja iegādāties saimniecībā ražoto – putraimus, grūbas, zirņus, pupas u.c.

 

 

 

Rekovas dzirnavās baudīsim vietējās produkcijas vakariņas - senas receptes mūsdienu garšas izpausmēs.  Rekovas dzirnavām ir vairāk nekā 85 gadi. Sākotnēji tās bija koka dzirnavas, bet pēc nodegšanas 1932. gadā tās atjaunotas, būve celta no akmens. Toreiz tajās malti milti un pārstrādāta vilna, bet, laikiem mainoties, protams, mainījās arī nodarbošanās. Šobrīd Rekovas dzirnavas ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis un ieguvušas pavisam citu nozīmi, tajās izveidoti piena, gaļas, augļu un dārzeņu pārstrādes cehi.

 

Vakariņās Rekovas dzirnavās nobaudīsim “Kotiņos” saražoto – viss no pašu audzētiem graudaugiem un pākšaugiem, mazliet radošas pieejas un galdā tiek liktas sātīgas vakariņas!

(Z/S Kotiņi apmeklējums un vakariņas Rekovas dzirnavās – EUR 11 personai)

 

 

 

Dienas noslēgumā viesosimies Rančo “Ozolmājas” Balvu novadā. Par rančo saimniece Sarmīte saka: “Dzīvnieki mums jau ir vairākus gadus. Sākām paši sev, beigās dzīvnieciņu saradās tik daudz, ka bija jāsāk rādīt citiem. Ciemos sāka braukt radi, draugi, un tā radās ideja par apskates saimniecību.” Šobrīd rančo apskatāmi dažādu veidu putni – tītari, zosis, vistas, strausi, nandu, emu, garspalvaini ēzeļi un īru tinkeru šķirnes zirgi, poniji un dažādu šķirņu aitas, lamas un alpakas, kazas, dažādu šķirņu truši un citi dzīvnieki, bet par kārtību rūpējas Bernes ganu suņi.

(Viesošanās rančo – 4 EUR pieaugušajiem, 3 EUR bērniem)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:30 

 

Ekskursijas cena: EUR 89

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids, nakšņošana Ludzā viesnīcā "Lucia" 2 vietīgos numuros, brokastis

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi
Pievienotie attēli