Lūdzam ievērot!

Dārgie ceļotāji!

Ar plostu pa Gauju pirmās krāsainās rudens lapās kopā ar Gaujas Mitro! Ar īstās plostnieku zupas baudīšanu

Rudens noskaņas Sēlijas muižās - dabas garšas Doles salā - zāļu tējas un medus, Jaunjelgavas promenāde, Pilkalnes, Vecmēmeles un Ērberģes muižas

Latgale rudenī - Červonkas pils un Lielbornes muiža. Filmai "Pilsēta pie upes" pa pēdām Krāslavā, latgaliešu ēdieni un vakara miers Slutišķu vecticībnieku sādžā

Kurzemes vīnu ceļojums II - vīni un ūdenskritumi! Kabiles muižas sidri, Hercoga Jēkaba vīni Rendā, Drubazu vīni Sabilē. Veģupītes ūdenskritums, Īvandes ūdenskritumi Rendā un varenā Ventas rumba!

Diena veselībai un labsajūtai - nesteidzīga pastaiga Elejas pils parkā, veselīgā ķirbju krēmzupa un atpūta Berķenes muižas SPA! Noslēgumā - Berķenes muižas stāsts ar Pavlovas kūku un kafiju

Apsolītā zeme Kurzemē – ekskursija Grīņu dabas rezervātā vietējā gida vadībā, pēc sentēvu metodes cepta rudzu maizīte Ievlejās. Ekskursijas noslēgumā ķirbju kūka ar tēju Alsungas Sapņotavā.

Rudens iekrāso Vidzemi - ciemos pie saimnieces Ilzes Briedes Brantu muižā, Smiltenes kalni un pakalni, Vidzemes zelts -veselīgais smiltsērkšķis un vakara miers Rankas muižā

Ejam kāpās Kurzemē rudenī! Ķemeru Zaļā un Pūrciema Baltā kāpa, niedrēm bagātais Kaņieris, jaunais Kolkas Lībiešu saieta nams, Kolkasraga vēji un zivju degustācija noslēgumā

Bebri bez bebriem un irši bez dzeloņiem - vācu kolonijas stāsti Iršos, Bebri un Vecbebru muiža, vakara tēja Janavās!

Vasks, Vivaldi “Gadalaiki” – multimediāls koncertšovs - muzicē Vestards Šimkus, Darja Smirnova un Liepājas kamerorķestris. Turpceļā – majestātiskā Vērgales muiža ar īpašu mīlasstāstu

Raibā Zemgale - pašu gatavota dabīgās kosmētikas maska, veselīgais "Mītavas čiekurs", tomātu dažādība saimniecībā "Dzērves". Lielplatones muiža ar vešūzi un elegants ekskursijas noslēgums Abgunstes muižā!

Ar plostu pa Gauju zelta lapās kopā ar Gaujas Mitro!

Kurzemes muižas un muižiņas - Cēres muiža, Spāres muiža ar slīcinātiem kliņģeriem, flokšu laiks Popes muižā. Unikālā Ugāles baznīca un cukurgalvas stāsts Zūrās un konfekšu pagatvošana pēc senām receptēmEkskursijas/Semināri

Kurzemes vīnu ceļojums II - vīni un ūdenskritumi! Kabiles muižas sidri, Hercoga Jēkaba vīni Rendā, Drubazu vīni Sabilē. Veģupītes ūdenskritums, Īvandes ūdenskritumi Rendā un varenā Ventas rumba!


Sākums: 27.09.2020 8:00
Beigas: 27.09.2020 ~21:30
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta kafijas pauze pa ceļam

 

 

 

Vīnu degustācija saimniecībā "Drubazas" - darbīgie ļaudis iekopuši paši savu vīnogu dārzu, kurā aug aptuveni 80 šķirņu 600 vīnogu stādi. Šeit top garšīgi ķiršu, aveņu, ķirbju, upeņu un vīnogu vīni.

Piedalīsimies mājas vīnu degustācijā un sajutīsim senatnes elpu vīna pagrabā, kā arī dzirdēsim aizraujošus saimnieku stāstus.

(Ekskursija un vīnu degustācija 5 EUR)

 

Veģupītes ūdenskritums atrodas pašā ceļa malā, bet daudziem tik nezināms! Kaskādes veida ūdenskritums ar ~1.7 m augstumu un 4 m platumu! Dosimies lūkot, cik ūdeņiem bagāts ir ūdenskritums šajā laikā.

 

Stāstījums un vīnu degustācija gandrīz vai paša Kurzemes hercoga Jēkaba vīna dārzos Rendā

Senos laikos Rendā atradās viens no slavenajiem Kurzemes hercoga Jēkaba vīna dārziem, no kura ogām gatavotos Rendas vīnus slavināja tuvu un tālu. Kanādas latvietis Mārtiņš Vāgners netālu no vēsturiskās vīnogu audzēšanas vietas ir izveidojis vīna dārzus, kur nodarbojas ar ekskluzīvu vīnu darināšanu, atgriežot apritē seno laiku Rendas vīnu atspirdzinoši skābo garšas buķeti. Ekskursijas ietvaros varēsiet apmeklēt vīnogu dārzus to ziedēšanas laikā, dzirdēsiet stāstījumu, kas jūs ievedīs vīna pasaules plašumos. Būs lieliska iespēja nodegustēt dažādus vīnus – Medus vīnu, kas ir senākais alkoholiskais dzēriens, brūvēts jau 1000 gadus senā pagātnē; Balto rīslingu; Dvietes zilo vīnu, kas nav nemaz tik zils, bet gan sarkans! Papildus vīnu brūvēšanai Rendā tiek izgatavota arī veselīgā ķirbju sēklu eļļa. 

(Ekskursija vīnogu dārzā, vīnu degustācija: 5 EUR/pers.)

 

 

 

Īvandes upes ūdenskritumi Rendā - šeit 200 metru atstatumā viens no otra izveidojušies divi ūdenskritumi – Valdātu un Īvandes rumba.

Īvandes rumba ir apakšējais un lielākais no Īvandes ūdenskritumiem – tā augstums sasniedz aptuveni 2 metrus un platums – 10 metrus. Šis neapšaubāmi ir viens no Latvijas skaistākajiem ūdenskritumiem! Savukārt, Valdātu rumba  ir aptuveni pusotru metru augsts un nedaudz vairāk kā 5 metru plats ūdenskritums.
Pusdienas bistro Kuldīgā.

 

 

Uz brīdi piestāsim baudīt Ventas rumbas varenību – ne velti Kuldīga lepojas ar Eiropā platāko ūdenskritumu, kur dažus simtus gadu senā pagātnē “zivis pašas sevi ķēra”, atlika vien tās izņemt no groziem un pasniegt hercogam galdā. Ūdenskrituma platums gan atkarīgs no lietavām – vasaras laikā drosmīgākie to šķērso kājām visā upes platumā! Pabaudīsim šo dabas spēku!

 

 

 

Kabiles muižas ansamblis veidojies 17. – 19. gadsimtā. Kungu māja celta 1734. – 1740. gadā baroka stilā, un tajā saglabājies viens no retajiem rokoko interjeriem – baltās zāles griestu dekoratīvā apdare, kuru Imants Lancmanis atzinis par otro greznāko saglabāto griestu apdari Latvijā, uzreiz aiz Rundāles pils. Patlaban ēkas ir privātīpašums, notiek atjaunošanas darbi. Mums tiek piedāvāta unikāla iespēja - apskatīt vēsturiskās ēkas vēl pirms atjaunošanas darbu pabeigšanas, dzirdēt vēstures stāstus un uzzināt par muižas īpašnieku plāniem un iecerēm. Kā ar lepnumu saka muižas saimnieces – muižas ziedu laiki bija Julianas Eleonoras fon Bēras laikā un arī šobrīd muižā saimnieko apņēmīgas un stipras sievietes, gādājot par jauniem ziedu laikiem!

Kopjot senās tradīcijas un apvienojot tās ar jaunām darba metodēm, muižā top viegls, dzirkstošs sidrs, kas jau ieguvis atzinību gan Latvijas kafejnīcu un restorānu šefpavāru vidū, kā arī saņēmis atzinību starptautiskos konkursos.

Pēc ekskursijas ļausimies nelielai atpūtai, malkojot Kabiles muižas vīna darītavā tapušo sidru!

(Ekskursija muižā un Kabiles muižas vīna darītavas dzērienu degustācija - 7.50 EUR)

 


Ekskursiju noslēgsim bioloģiskā kazu siera ražotnē "Birznieki" - saimniecībā nodarbojas ar kazu audzēšanu un kazas siera ražošanu, realizāciju. Apskatīsim kuplo ganāmpulku (~150 kazas), nogaršosim un iegādāsimies ap desmit dažāda veida svaigus un kūpinātus kazas sierus, gan ar dažādām garšvielām, gan ar zaļumiem. 

(Ekskursija un degustācija EUR 2.50)


Atgriešanās Rīgā ap 21:30.


Ekskursijas cena: EUR 29

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, degustāciju un ēšanas maksas u.c.

Pievienotie attēli