Dzeltenajās lapās uz plosta pa Gauju kopā ar Mitro (Māri Mitrevicu)! Elpu aizraujošas ainavas, plostnieku stāsti un īstā plostnieku zupa!

Gada notikums suitos - Alsungas Miķeļtirgus, suitu pusdienas un rudens vēji Jūrkalnē, baznīca bez torņa un alus Užavā, kaņepju tēja dienas noslēgumā

Pa rudens takām Sooma nacionālajā parkā kopā ar Andri Grīnbergu.

Zelta rudens Lahemā – akmeņu krāvumi un jūrnieku stāsti Kesmu, nakšņošana gandrīz mākslas muzejā jūras krastā, maģiskā Kirnas muiža, senais Pjuhticas klosteris, Peipusa ezera plašumi un kāda Skotijas aina pie Somu līča

Vīri ar odziņu - Edvarts Virza, Jānis Čakste, Kaliostro, Saksijas Morics u.c. Ansis Kaupēns un viņa grava, Herberts Cukurs Bukaišos.

Rudens krāsas Dienvidigaunijā – varenās Vastselīnas pilsdrupas, Piusas smilšu alas, Munameģis un skatu tornis kā putna ligzda (ar naktīs spīdošu olu!)

Lina stāsts Viļakā, senlietu kolekcija “Cīrulīši”, Annas Āzes meža muzejs Žīguros, latgaliskas lustes kopā ar folkloras kopu “Atzele”

Ceturtdien - elegantā Rūmenes muiža, no graudaugiem gatavoti produkti Dižstendē, Māksla uzzied Talsos, elpu aizraujoši rudens skati Talsu paugurainē

Zelta rudens ražas svētki Bulduros, Dobeles Ābolu svētki, vīnogu dārzs Kroņaucē, pēc peoniju stādiem pie A.Berkina. Dobeles jaunums - koncertzāle "Zinta" un kūku degustācija "Sprīdīšos"

Hercoga Jēkaba gadatirgus Kuldīgā! Jūrkalnes stāvkrasts, Vētru muzejs un gardās Ineses tortes

Ziemeļvidzemes skatu torņi, Dēliņkalns, Kornetu gravas un Uguns nakts Vienkoču parkā kopā ar Andri Grīnbergu!

Mežaparks rudens lapu zeltā - pirmā dārzu pilsēta pasaulē. Vēstures līkloči, personības, arhitektūra

Raibā Kurzeme – krāsaini ķirbji Kliblapsās, zīda audzēšanas stāsts Cērē, bruņinieku pils Dižstendē, mielasts Tiņģeres pilī un leģendām bagātā Dundagas pils

Viļņa rudenī! Viļņas Modernās Mākslas muzejs MO, vecpilsēta un savdabīgā Užupis republika

Japānas brīnumbērns un pasaules zvaigzne – džeza pianiste Hiromi Lielajā Dzintarā Liepājā, Latvijas mākslas pērles galerijā „Romas dārzs”Ekskursijas/Semināri

Japānas brīnumbērns un pasaules zvaigzne – džeza pianiste Hiromi Lielajā Dzintarā Liepājā, Latvijas mākslas pērles galerijā „Romas dārzs”


Sākums: 06.10.2019 10:00
Beigas: 06.10.2019 Pēc 23:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

 

Plkst. 10:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas.

 

 

 

Kafijas pauze un ekskursija Airītes stacijā. Šaursliežu dzelzceļa līnijas Aizpute – Saldus vajadzībām 1916. gadā izveidota stacija „Airīte”, kurai mūra nams pabeigts 1935. gadā, iespējams, pēc Artūra Tramdaha projekta. Savulaik stacija kalpojusi kā liels transporta un tirdzniecības centrs, bet vēlāk savu nozīmi zaudējusi. Šobrīd stacija atdzimusi jaunā veidolā – 2014. gadā stacijai piešķirts kultūras pieminekļa statuss, gadu vēlāk nodibināta biedrība „Airītes stacija”, stacijas ēkas sakārtošanai, apkārtnes sakopšanai un pāveidošanai par muzeju. Šobrīd stacijas ēkas pirmajā stāvā skatāma interesanta, saistoša un interaktīva ekspozīcija par dzelzceļa vēsturi Kurzemē, skatāmas autentiskas dzelzceļa vēstures liecības un daļēji atjaunots 20. gs. pirmās puses vēsturiskais stacijas interjers.

(Stacijas apmeklējums un kafija ar plātsmaizi – 4,50 EUR)

 

Ekskursija mākslas galerijā „Romas dārzs” Liepājā. Namu 19. gadsimta noslēgumā kā apļveida ēku ar dārzu vidū projektēja Makss Pauls Berči – pirmajā stāvā iecerot tirdzniecības namu, bet otrajā viesnīcu – Hotel de Rome, ēkā kādu laiku darbojies arī Otto Švarca restorāns. Pēc gariem darbības un vēlāk arī klusuma gadiem, Zivju ielā 3 atgriezusies dzīvība. Par mākslas un senatnes atmosfēru šeit rūpējas galerija – antikvariāts „Romas dārzs” – šeit vairākās izstāžu zālēs apskatāmi dažādu laikmetu latviešu gleznotāju darbi, īpašu uzmanību pievēršot māksliniekiem, kuru dzīve un radošā darbība cieši saistīta ar Liepāju. Periodiski notiek arī dažādas izstādes. Savukārt antikvariāta sortimentā ir bagātīgs senlietu piedāvājums, tās ir lietas ar savu vēsturi, no augstvērtīgiem materiāliem, prasmīgu meistaru darinājumi, lietas, kas atspoguļo sava laikmeta gaumi, modes un stila tendences. Iepazīsim galeriju un Romas dārza pagrabus vietējā gida vadībā.

(Ekskursija vietējā gida vadībā – 2,50 EUR personai)

 

Brīvais laiks Liepājā.

 

Ekskluzīvās koncertsērijas „Pasaule Lielajā dzintarā” ietvaros Liepājā uzstāsies ekstravagantā, virtuozā un neparedzamā japāņu džeza pianiste, GRAMMY balvas laureāte Hiromi, un šis būs mūziķes vienīgais koncerts Ziemeļeiropā. Hiromi jau agri atzīta par brīnumbērnu un muzicēšanu studējusi Bērklija mūzijas koledžā Bostonā, kā arī pie vairākiem no pasaules labākajiem džeza pianistiem – Čika Korea, Oskara Petersona un Ahmada Džamala. Viņas mūzikā nedalāmi saplūst klasiskās mūzikas izpratne ar džeza tradīcijām un roka elementiem. Šobrīd Hiromi dodas albuma „Solo” tūrē un sniegs tikai vienu koncertu Ziemeļeiropā – Liepājā. Koncerttūres ietvaros mūziķe uzstāsies arī Vācijā, Šveicē, Krievijā, Kanādā, ASV un Lielbritānijā. Tūres koncerti Ķelnē, Maskavā, Honolulu un Mančestrā jau izpārdoti.

(Koncerta biļetes 13., 14. un 16. rindā – biļete ar grupas atlaidi - EUR 14.40) 

 

Atgriešanās Rīgā pēc 23:00

 

Ekskursijas cena EUR 28

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: koncerta biļete, ieejas maksas apskates objektos, ēšanas u.c. izmaksas
Pievienotie attēli