Valka un Valga vienā ziemas dienā – atšķirīgais un kopīgais, kopā ar Andri Grīnbergu

Ziemas diena Vidzemē - romantisks brauciens ar Gulbenes bānīti, karstvīna smarža Rankas muižā, Latvijas dārgakmeņi Litenē un Cesvaines Brūža dzērieni

Lietuvas Ziemassvētku galvaspilsēta –Anīkšči! Svētku eglīte uz ūdens, Ziemassvētku vecīša rezidence un tirdziņš ar karstvīna un piparkūku smaržu! Pastaiga koku galotnēs, seni bānīši un ceļojums kosmosā uz Piena ceļu.

Ziemassvētku tirdziņš Tartu ar karstvīna smaržu un atklājumi Igaunijas Nacionālajā muzejā

Ziemassvētku koncerts Ventspils koncertzālē – Raimonds Tiguls, Rīgas Doma kora skolas zēnu koris “Rīta un vakara dziesmas”, Ventspils svētku rotā un meistarīgi amatnieku darbi Kandavas “PūraLādē”

Garšas medībās uz Kurzemi - Elpas sieri Kazdangas pilī, izsmalcinātais Aizputes vīns, ciemos pie jestrajām Zirņu sievām un viss par Zirņiem, zirņiem un "Zirņiem"!

Saulgriežos pēc gardumiem! “Gardu muti” tirdziņš Valmiermuižā, firsta bērnības kārumi Smiltenē, krāsaini veselības kokteiļi Siguldā un pasaku namiņš meža vidū Vijciemā

Tallinas Ziemassvētku tirdziņš, unikālā Piparkūku izstāde, izgreznotais Rotermani kvartāls un Keilas ūdenskritums ziemas noskaņās!

Gidons Krēmers, Georijs Osokins un Liepājas Simfoniskais orķestris Lielajā Dzintarā, Liepāja Ziemassvētku rotā un svētku noskaņas Aizputes novadpētniecības muzeja velvētajos pagrabos

Ikšķiles novads Saulgriežu laikā - slavenā Ozoliņa konditoreja, muzikāls Ziemassvētku sveiciens Ikšķiles baznīcā, Turbu dižozols un Turkalnes muižas alus un sidrs. Gardās Ķeipenes piparkūkas

Izsmalcināta atpūta 4* Aqva Spa Rakverē, Tallinas Ziemassvētku tirdziņš un panorāmas rats virs pilsētas, ar humoru par vēsturi Paidē, varenā Kolgas muiža un pērlīte Vētsas muiža

Lustīgi Pirmie Ziemassvētki Latgalē - Šmakovkas laboratorija Silenē, brauciens zirga kamanās Baltkrievijas pierobežā un jautras rotaļas, danči un čigāni Ambeļos!

Ziemassvētku noskaņas Pērnavā! Piparkūku smarža Ziemassvētku vecīša ciemā un relaksācija Viiking SPA pirtīs un baseinos

Otrajos Ziemassvētkos - grandiozais Ķīnas laternu festivāls atgriežas Pakrojas muižā, svētku mielasts “iz Lietuvas vēstures”, kājām šķērsu ezeram un augšup līdz mēness malai

Svētku noskaņās! Mazzināmās Latgales muižas - Lielbornes muiža, Ilgas muiža, Sventes muiža, Červonkas pils. Paradīzes stūrītis - Silenes SPA, šmakovkas laboratorija un latgaliešu svētku vakariņasEkskursijas/Semināri

Ikšķiles novads Saulgriežu laikā - slavenā Ozoliņa konditoreja, muzikāls Ziemassvētku sveiciens Ikšķiles baznīcā, Turbu dižozols un Turkalnes muižas alus un sidrs. Gardās Ķeipenes piparkūkas


Sākums: 22.12.2019
Beigas: 22.12.2019
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas plkst. 8:30

 

Ikšķile – Latvijas “pirmā galvaspilsēta” laiku lokos. Tā ir vieta, no kuras aizsākās nozīmīgākie Latvijas vēstures notikumi, tika uzcelta pirmā mūra baznīca (šobrīd uz salas), Kur allaž dzīvojuši radoši un darbīgi ļaudis. Mūsdienās Ikšķili par savu dzīves vietu izvēlējušies daudzi bijušie rīdzinieki, tāpēc iedzīvotāju skaitam joprojām ir tendence augt. 

Pilsētu sāksim iepazīt no vēstures skatupunkta, dodoties pa veco Polockas ceļu, nolūkojoties uz ievērojamu cilvēku dzīvesvietām, Latvijā mazāko pareizticīgo baznīciņu (no ārpuses), mūsdienu arhitektūras pērlītēm.

 

 

 

Rīta brokastu pauzītē iegriezīsimies slavenajā Ozoliņa konditorejā. 

(Kafija vai tēja, “Rīgas rausis”, mini krēmšnite, mini ābolkūka 2.70 EUR/pers.)

 

Muzikālu Ziemassvētku  sveicienu baudīsim Ikšķiles ev. lut. baznīcā, kas pārsteidz ar savu interjera veidojumu pēc pārbūves. Padomju laikā tā kalpoja par Valsts bibliotēkas reto grāmatu krātuvi. Lejasstāvā izveidota neliela izstāžu zālīte, kurā šobrīd skatāmi Ķīnas mākslinieku darbi. 

(Ziedojums)

 

 

Blakus esošajā draudzes mājā aktīvi darbojas lieli un mazi topošie mākslinieki, kurus vadītāja Lauma Palmbaha apvienojusi radošajā darbnīcā  “Rasas krāsas”. Tiekoties ar mākslinieci, uz īsu mirkli par radošām personībām pārtapsim arī mēs paši!

(Apmeklējums 1.50 EUR/pers.).

 

 

 

 Ekskursijas turpinājums Ikšķiles novadā.

 “Turbas” ir viens no lielākajiem atpūtas kompleksiem Latvijā, kas atrodas 40 km attālumā no Rīgas. Neizmirstami piedzīvojumi iespējami vietā, kur saplūst lauku daba un pilsētas komforts. Jau iebraucot te sagaida pūkainu un draudzīgu aitu pulks un Highlander buļļi. Tūristi var uzkāpt skatu tornī, izstaigāt pastaigu takas, gūt mieru sakoptā mežā, baudīt ainavu lapenēs un pastaigāties pa tiltiņiem. “Turbu” dižozols ir viens no lielākajiem Latvijā, vairāk kā 800 gadu vecs, tā apkārtmērs ir 7,48 m.

 

Kā izskatās “Turbās” skatāmies šeit: https://www.youtube.com/watch?v=1qrGmhrWJyw

 

Pusdienas baudīsim “Turbu” viesu mājā “Brakas”. Ēdienkarte tiks precizēta.

( Pusdienu piedāvājums 6 EUR/pers.).

 

 

 

Turkalnes Muiža ir vieta, kur satiekas vēstures stāsti ar mūsdienu tehnoloģijām.

Turkalnes Muiža izveidota 1604. gadā, Turkalnes Muižas klēts atjaunota 2018. gadā un tajā šobrīd tiek darinātas 14 šķirnes alus un 3 veidu sidrs. Alus ražošanai izmantotas klasiskās metodes, taču tam patiesu spēku un neatkārtojamu garšu dod tā darināšanas vieta - Turkalnes Muiža. Jau senajiem latviešiem alus bija ne tikai Jāņu, bet visu svētku dzēriens.
Saimnieki laipni aicina uz alus un sidra degustācijām, vēstures stāstījumu, darītavas apskati, iespēju piedalīties alus vārīšanas procesā. Šeit ir vēsturiskas telpas saviesīgu un tematisku pasākumu rīkošanai, prezentācijām, kino baudīšanai un citām aktivitātēm.

(Degustācija 9 EUR/pers.).

 

 

 

Dienas noslēgumā dosimies uz kaimiņu novadu, lai Ķeipenē satiktos ar piparkūku feju, uzzinātu visu par “medus raušu” cepšanu gadsimtu gaitā, nogaršotu un paši apgleznotu slavenās Ķeipenes piparkūkas.

(Stāstījums un degustācija 3 EUR/pers.)

 

Atgriešanās Rīgā ap 20.00

 

Ekskursijas cena: EUR 25.

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida paklpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

 

Maršrutu sagatavojusi un vada gide Līga Dziedātāja
Pievienotie attēli