Salonvakars Benjamiņu namā - Mākslas dzīves smalkumi. Kārlis Zāle.

Lietuvas lepnās muižas - Bistrampoles muiža un Taujenas muiža. Paņevēži un Ziemassvētku rotājumu muzejs

Pavasaris ūdenskritumos un varena dižozola zaros, un lido zivis Kuldīgā! Brauciens kopā ar Andri Grīnbergu

Leģendārais Centrāltirgus un tā noslēpumainie pagrabi! Gards sāļais kliņģeris kafejnīcā "Cepelīni"

Zemgales muižas - Abgunstes muižas šarms, Zaļenieku muiža un Mežmuižas pils. Pavasaris Zaļenieku kokaudzētavā un Tērvetes vīni

No Monē līdz Klimtam Tallinā! Tallinas vecpilsēta, Marcipāna muzejs un Japāņu dārzs Kadriorgas pils parkā

Pavasaris un putni pie Lubāna ezera! Jestra muzicēšana un šmakovkas stāsts kopā ar Gunāru Igauni. Teirumnieku dabas taka un zvejniekstāsti Īdeņā!

Dzelteno narcišu lauks brīvā dabā - vienīgais Baltijā! Majestātiskā Alatskivi pils un gardie Andre Siera saimniecības sieri

Gar Dzintarjūru no Pāvilostas līdz Akmeņragam! Pavasarīgais Virsaišu ūdenskritums, Pāvilostas mazzināmās vietas un Akmeņraga bāka!

Baldones dūņas, Birzgales lepnums un dzīves svinēšana Labrenča vīna darītavā! Pārgājiens pa trulīša un bānīša pēdām ar slaveno Baldones dūņu ierakšanu, dižie birzgalieši un Labrenča vīni!

Kurzemes piekraste no bāku augstumiem. Irbenes lokators. Lībiešu ēdieni Mazirbē.

Laiska atpūta Tartu V SPA ūdens un pirts centrā, maija ziedonis Tartu botāniskajā dārzā

Polijas nacionālais kolorīts - poļu tradicionālās kūkas cepšana, Vigri klosteris un brauciens pa Augustovas kanāliem. Kukles ciemata apaļās mājas un nacionālās vakariņas Kuklē jautras mūzikas pavadībā

Zied magnolijas un tulpes Lietuvā! Ciemojamies lietuviešu lauku saimniecībā, kur medus vīna upes plūst...

Kurzemes muižas Maija svētkos – mazzināmā, greznā Lielvirbu muiža, Sabiles Vīna kalns, Benjamiņu ģimenes Valdeķu muiža, nepārspējama kūka Kukšu muižā un Tēviņu mājas vīni noslēgumā.Ekskursijas/Semināri

Baltā nakts Somu līcī – Prangli salā!


Sākums: 16.06.2018 7:30
Beigas: 17.06.2018 ~23:00
Dienu skaits: 2

 

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

1.diena - 16.06.2018

 • Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

 • Rīta brokastu pauze pa ceļam

 

 • Ierašanās Tallinā

 

 • Iespēja pusdienot Tallinā

 

 • Pārcelšanās ar prāmi uz Prangli salu

Prangli sala nav liela, bet uz tās dzīvo apmēram 150 iedzīvotāju – tā ir apdzīvotākā no Igaunija piederošajām salām Somu līcī. Kādreiz – 1934. gadā uz salas dzīvojuši pat 469 iedzīvotāji. Tagad ir to mazāk un mierīgāk, un vairāk dabas, kas uz salas ir savdabīgi ziemeļnieciska. Dažādi liedagi, dažāda lieluma akmeņi un dižakmeņi, protams, arī kadiķu audzes un pat neliels priežu mežs. No kultūrvēsturiskām vērtībām salā apskatāms arī daudz, tai skaitā 1923.gadā celtā, 39 metrus augstā metāla konstrukcijas bāka un senatnīgā Laurentiuses (Laurenca) koka konstrukcijas kapela, kas celta 1848.gadā. Ir arī interesants padomju laiku mantojums. Salas vēsture aizsākas jau 1387.gadā, kad tā pirmoreiz minēta rakstu avotos – kā Rango. Pirmie uz salas apmetušies zviedri, un tikai kopš 17.gadsimta tur vērojama igauņu kultūras ietekme. Personas ar zviedriskiem uzvārdiem salā sastopamas vēl mūsdienās.

 

 • Salas dabas un vēstures vērtības skatīsim ejot nelielās pastaigās, un vēl arī īpašā veidā – brauksim apmēram 3 stundu garā ekskursijā ar padomju laiku kravas mašīnu, kas pielāgota ekskursantu vizināšanai pa Prangli salu! Ekskursijas laikā skatīsim: Sv.Laurenca baznīcu, tvaikoņa un laivu kapsētu, 1923.gadā celto metāla konstrukcijas bāku, dabas gāzes ieguves vietu, milzīgu laukakmeni u.c. 

(Brauciens ar kravas mašīnu - EUR 9.60 (ja braucienā dodas vismaz 6 cilvēki))

 

 • Prangli salā nakšņosim jaukās kempinga mājiņās. Pārtiku apmēram 3 ēdienreizēm ņemsim līdzi paši. 

 

 • Iespēja vakariņās baudīt zivju zupu kempingā - 5 EUR/pers.

 

 • Balto nakti katrs varēs izbaudīt cik vēlas – vai kempingā pie ugunskura, vai pastaigās pa klusajiem salas celiņiem vai liedagiem, sildoties saunā, peldoties, vai arī labi izguļoties!

 

Otrā diena - 17.06.2018 - Vīmsi pussalas iepazīšana!

 • Pārcelšanās ar prāmi no Prangli salas uz Vīmsi pussalu - pirms mājupceļa apskatīsim savdabīgo Vīmsi pussalu, kas atrodas netālu no Tallinas.

 

 

 

 • Vīmsi Brīvdabas muzejs - lielāko Vīmsi Brīvdabas muzeja daļu veido vēsturiskā saimniecība "Kingu": 19. gs. 20-jos gados būvētā dzīvojamā rija, 20. gadsimta sākumā būvētā dzīvojamā māja, kūts un citas saimniecības ēkas. Saimniecībā to sākotnējajās vietās atrodas arī mazās Krīgeru un Silberfeldtu zvejnieku mājas. Ir apskatāmas tīklu būdas, laivas un zvejnieku ikdienā nepieciešamās lietas. 

(Muzeja apmeklējums EUR 3,skolēniem, pensionāriem EUR 2)

 

 • Viens no interesantākajiem apskates objektiem pussalā ir teiksmainā Velna ala! Apmeklēsim arī kādu izcilu dižakmeni, kas ir viens no lielākajiem Igaunijā!

 

 • Agras vakariņas Tallinā

 

 • Atgriešanās Rīgā ap 23:00

 

Ekskursijas cena: EUR 121

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi, prāmju  biļetes, naktsmītme kempingā Prangli salā, sauna kempingā

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas apskates objektos, ēšanas izdevumi, brauciens ar kravas automašīnu

 

Svarīgi! Ikvienam līdzi jābūt derīgai pasei vai ID kartei!

 Piesakieties laicīgi – šis ir ceļojums nelielā grupā!

 

 
Pievienotie attēli