Salonvakars Benjamiņu namā - Mākslas dzīves smalkumi. Kārlis Zāle.

Lietuvas lepnās muižas - Bistrampoles muiža un Taujenas muiža. Paņevēži un Ziemassvētku rotājumu muzejs

Pavasaris ūdenskritumos un varena dižozola zaros, un lido zivis Kuldīgā! Brauciens kopā ar Andri Grīnbergu

Leģendārais Centrāltirgus un tā noslēpumainie pagrabi! Gards sāļais kliņģeris kafejnīcā "Cepelīni"

Zemgales muižas - Abgunstes muižas šarms, Zaļenieku muiža un Mežmuižas pils. Pavasaris Zaļenieku kokaudzētavā un Tērvetes vīni

No Monē līdz Klimtam Tallinā! Tallinas vecpilsēta, Marcipāna muzejs un Japāņu dārzs Kadriorgas pils parkā

Pavasaris un putni pie Lubāna ezera! Jestra muzicēšana un šmakovkas stāsts kopā ar Gunāru Igauni. Teirumnieku dabas taka un zvejniekstāsti Īdeņā!

Dzelteno narcišu lauks brīvā dabā - vienīgais Baltijā! Majestātiskā Alatskivi pils un gardie Andre Siera saimniecības sieri

Gar Dzintarjūru no Pāvilostas līdz Akmeņragam! Pavasarīgais Virsaišu ūdenskritums, Pāvilostas mazzināmās vietas un Akmeņraga bāka!

Baldones dūņas, Birzgales lepnums un dzīves svinēšana Labrenča vīna darītavā! Pārgājiens pa trulīša un bānīša pēdām ar slaveno Baldones dūņu ierakšanu, dižie birzgalieši un Labrenča vīni!

Kurzemes piekraste no bāku augstumiem. Irbenes lokators. Lībiešu ēdieni Mazirbē.

Laiska atpūta Tartu V SPA ūdens un pirts centrā, maija ziedonis Tartu botāniskajā dārzā

Polijas nacionālais kolorīts - poļu tradicionālās kūkas cepšana, Vigri klosteris un brauciens pa Augustovas kanāliem. Kukles ciemata apaļās mājas un nacionālās vakariņas Kuklē jautras mūzikas pavadībā

Zied magnolijas un tulpes Lietuvā! Ciemojamies lietuviešu lauku saimniecībā, kur medus vīna upes plūst...

Kurzemes muižas Maija svētkos – mazzināmā, greznā Lielvirbu muiža, Sabiles Vīna kalns, Benjamiņu ģimenes Valdeķu muiža, nepārspējama kūka Kukšu muižā un Tēviņu mājas vīni noslēgumā.Ekskursijas/Semināri

Pavasaris un putni pie Lubāna ezera! Jestra muzicēšana un šmakovkas stāsts kopā ar Gunāru Igauni. Teirumnieku dabas taka un zvejniekstāsti Īdeņā!


Sākums: 29.04.2018 07:30
Beigas: 29.04.2018 ~21:00
Dienu skaits: 1

 

 

 

 

 

 

Ekskursijas programmā:

  • Plkst. 07:30 izbraukšana no Rīgas centra (no autobusu pieturas pretī Latvijas Zinātņu akadēmijas galvenajai ieejai)


  • Rīta kafijas pauze

 

 

 


  • Viesošanās Gunāra Igauņa instrumentu darbnīcā - kopīga muzicēšana, šmakovkas stāsts, jautri joki un dziesmas 

Mūzikas instrumentu izgatavošanas tehniku Gunārs Igaunis apguvis pats. Darbnīcā tiek izgatavoti daudz un dažādi instrumenti, sākot ar plaukšķiem un stabulēm un beidzot ar vairāku veidu cītarām un bungām. Gunāra aizraušanās ir ne tikai mūzikas instrumentu gatavošana, bet arī seno instrumentu kolekcionēšana. Vecākais viņa kolekcijā nonākušais eksemplārs ir akordeons, kurš nu jau būs izdzīvojis krietni vairāk par 100 gadiem. Gunāra rokās instrumenti “atdzīvojas”, viņa vadībā ikkatrs kļūst par orķestra dalībnieku! Uzņēmīgais saimnieks darina arī īstu latgaļu mantu - šmakovku, kas ir ugunīga dzira ar savu stāstu... bet galvenais esot “šmakstināšana”!

(Mūzikas instrumentu stāsti un muzicēšana,  šmakovkas stāsts un degustācija: 8 EUR/pers. Muzicēšana (bez šmakovkas degustācijas EUR 6)


  •  Aiviekstes izteka un Lubāna ezers ar klāniem

Lubāns – platības ziņā lielākais ezers Latvijā, vislielākais iedambētais ezers Eiropā. Ap to esošais Lubāna mitrājs bioloģiskās daudzveidības ziņā ir unikāla vieta ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskā mērogā – dabas liegums, iekļauts Eiropas Savienības aizsargājamo teritoriju tīklā NATURA 2000. Lubāna mitrājs, ko vietējie iedzīvotāji jau izsenis dēvē par klāniem, ir zemie un augstie purvi, slapjās pļavas, mitrie meži, kas veidojušies tūkstošiem gadu. Rudeņos un pavasaros ūdenskrātuvēs apmetas tūkstošiem migrējošu ūdensputnu, kurus ērti novērot no ūdenstūrisma attīstības centra “Bāka” terases. Vienīgā upe, kas iztek no ezera ir Aiviekste, jums būs iespēja aplūkot Aiviekstes izteku! Tā ir viena no sarežģītākajām un ūdens plūsmas ziņā interesantākajām upēm Latvijā.

 

 

  • Ūdenstūrisma attīstības centrs "Bāka"

Centrs izveidots dabas lieguma "Lubāna mitrājs" teirtorijā blakus Latvijas lielākajam ezeram. Mērķis bija radīt pievilcīgu vidi un apkārtni Lubāna ezera apkārtnē. No terases paveras lielisks skats uz Lubānu un tā apkārtni, dodot iespēju nodarboties ar daudzo putnu vērošanu.

(Cena: 0,5 EUR/pers.)

 

 

  • Teirumnieku purva taka

Teirumnieku purvā, kas atrodas starp Lubānu un Orenīšu dīķiem, ir izveidota ap 800 m gara laipu taka, kas tūristus iepazīstina ar augstā purva ainavu, Teirumnieku ezeru un purva augu valsti. Piedāvājam iepazīt purvu vietējā gida vadībā!

 

 

 

  • Īdeņas zvejnieku stāsti un pusdienas 

Īdeņā ir ciems, kur senatne cieši savijusies ar mūsdienām. Ir saglabājusies vēsturiskā salas apbūve – mājas izvietojušās nevis gar ceļa malām, bet gan stāvajā ezera krastā, jo satiksmei un zvejai galvenokārt tika izmantotas laivas. Šeit var aplūkot zvejnieku mājas ar niedru jumtiem, kam uz ezera pusi nav logu, lai lielie vēji neizpūš siltumu. Visur žāvējas zvejas tīkli, jo visi Īdeņas vīri iet zvejā un svaigu zivju te nekad netrūkst. Jūs sagaida kreptīgi zvejnieku stāsti un vēlas pusdienas zvejnieksētā!  Pusdienu piedāvājumā: zivju zupa, žāvētas zivis, lauku siers, Īdeņas pīrāgs, kafija, tēja. 

(Ekskursija Teirumnieku purva takā un Īdeņas ciemā, pusdienas: 10 EUR/pers.)

 

 


  • Atgriešanās Rīgā ap 21:00.

 

 

Ekskursijas cena: 27 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā un pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēdināšanas izdevumi

 

 

Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 29257464 vai e-pastu: info@jaunirakursi.lv
Pievienotie attēli